Prehra v 3.zápae finále play-off v PKO s Doprastavom 0:3.

(21. 4. 2011)

Po vyhratom 2.finálovom zápase doma s Doprastavom nás čakal ťažký zápas znovu v PKO. Dievčatá boli odhodlané vyhrať a urobiť dôležitý krok na ceste za majstrom. Žiaľ opakoval sa podobný scenár nášho výkonu ako v 1.zápase. Prehrali sme 0:3, predovšetkým opäť najmä vlastnými chybami  (15 chybných podaní) a slabou hrou smečiarok. Napriek tomu, že 1.a 3. set prehrali dievčatá v koncovkách nepodarilo sa nám urobiť  obrat najmä v 3.sete a zápas sme napriek zlepšenému príjmu podania a obrane v poli oproti  1.zápasu v PKO, prehrali.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Mitrengová, Kóšová – Herelová, Golitková – Jelínková a liberka Hinzellerová. V zápase striedali Hnátová, Čierna a Krišková,

Doprastav – Slávia UK Ekonomická univerzita 3:0 ( 23, 16, 24). 80 minút.

Rozhodcovia: Dovičovič a Fatrdla.

1.set. Hneď od začiatku sa bojovalo o získanie náskoku. Podarilo sa to Doprastavu, keď vyhrával 2:1, 4:1 a pri prvom technickom tajme 8:5. Od začiatku sa nedarilo obom smečiarkam (Salanciová, Mitrengová) a body zachraňovali blokárky  a dobrý príjem podania (Hinzellerová). Výsledkom našej slabej útočnej hry z okrajov siete bol narastanie prevahy Doprastavu a skóre v náš neprospech (6:12, 10:15, 12:18, 14:19, 17:20. V závere setu sme sa však chytili a náskok súpera 22:19 a  znížili na rozdiel jedného bodu 23:22 a 24:23. Vyrovnať sa nám však nepodarilo a súper set vyhral 25:23 za 24 minút. Za stavu 11:18 Mitrengovú vystriedala Pišteláková a za stavu 19:21 Salanciovú na podaní Hnátová.

2.set bol v prevahe Doprastavu. Stále nešla hra našim smečiarkám a chybovali sme aj na podaní (Salanciová, Mitrengová) a na presnosti a taktike nahrávky (Jelínková). V základnej zostave od začiatku namiesto Mitrengovej  hrala Pištěláková, ktorej sa postupne v útoku začalo dariť. Od vyrovnaného stavu 2:2 a 4:4 na začiatku sme postupne prehrávali 5:8, 8:15. Aj v ďalšom priebehu sme výrazne prehrávali a to najmä vinou vlastných chýb na podaní, neschopnosťou v útoku. Až do konca setu Doprastav viedol 20:12, 23:14 a set vyhral za 22 minút 25:16. Striedali sme za stavu 4:6 nahrávačku Jelinkovú na miesto Čiernej, ktorá sa ale vrátila do hry pri 7:13, Mitrengovú na podanie namiesto Salanciovej za stavu 8:13, (vrátila sa pri 13:23), za stavu 11:19 na blok Rákošovú  namiesto Herelovej a Kriškovú v závere setu (14:23) na miesto Golitkovej. Nič nepomohlo a set sme zaslúžene prehrali.

3.set  bol z našej strany najlepší. Po vyrovnanom začiatku 1:1, 3:3, 3:5, 6:6  sa začali presadzovať aj naše útočníčky najmä Pištěláková a čiastočne aj Salanciová. Na´dalej dobre hrala Kóšová s Hinzellerovou.   Zlepšili sme bloky a postupne sme  získavali náskok 8:6, 12:10, 13:11. V ďalšej fáze vinou opäť  vlastných chýb  (podanie, útok, nepresná nahrávka, príjem podania) Doprastav vyrovnal na 14:14 a ujal sa vedenia  až 18:14. V ďalšej fáze naše dievčatá začali postupne náskok súpera sťahovať na 16:18, 18:19 a stav vyrovnali pri 20:20, neskôr pri 21:21 aj 23:23. Získali sme aj setbal pri striedajúcej Mitrengovej (za Salanciovú) na 24:23. Pri jej druhom podaní sme ho však nevyužili a súper vyrovnal 24:24. Získal ďalší bod 25:24 a premenil aj mečbal 26:24. Najdramatickejší set trval najdlhšia - 28 minút.

Najviac bodujúce hráčky: Kóšová 16 bodov (12 útok,  3 blok, 1 podanie), Salanciová 8body ( 5 útok, 1 blok 2 podanie).   Golitková 7 bodov (6 útok, 1 blok), Herelová 7 bodov (4 útok, 1 blok, 2 podanie).

4 zápas finále zohrá naše družstvo doma v sobotu o 17.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057871, dnes je: 27. apríl 2024, 04:43]