Víťazstvo v 4.zápase finále play-off doma s Doprastavom 3:1 a vyrovnanie série na 2:2.

(25. 4. 2011)

V štvrtom finále pred plnou halou Mladosť hraného na Veľkú noc – bielu sobotu, sa našim dievčatám podarilo zvíťaziť podobne ako v 2.zápase doma 3:1 a tak vyrovnať finálovú sériu zápasov na 2:2. Víťazstvo nášho družstvo zaslúžené. Viedli sme na sety 1:0 a keď súper vyrovnal na 1:1, v ďalších setoch sme nenechali nič na náhodu a po veľmi dobrom výkone zvíťaziť. Hra nášho družstva bola od 3.setu  koncentrovanejšia podložená účinným podaním, dobrou prihrávkou a útokom. Vyvarovali sme sa zbytočných chýb v sérii.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Pištěláková, Kóšová – Herelová, Golitková – Jelínková a liberka Hinzellerová. V zápase striedali Rákošová, Mitrengová a  Čierna.

Slávia UK Ekonomická univerzita – Doprastav 3:1 ( 25, -19, 20, 21). 101 minút.

Rozhodcovia: Dovičovič a Juráček.

1.set: Začiatok a celý set bol veľmi vyrovnaný. Na začiatku sme prehrávali 0:1, 1:4. Až do stavu 9:9 sme potom prehrávali o bod, ale vždy vyrovnali (5:5, 6:6, 8:8). Potom sa naše dievčatá ujali vedenia 10:9, 13:10, 14:12 a stále udržiavali náskok 1-2 body (16:14, 17:15). Doprastav vyrovnal na 18:18 aj na 21:20, 22:21, súper však vždy vyrovnal a viedli 23:22. Podarilo sa nám vyrovnať a mali sme prvý setbal 24:23. Doprastav vyrovnal na 24:24, ale naše družstvo získalo ďalší setbal 25:24. Súper znovu vyrovnal na 25:25, ale záver tohto setu bol náš. Dvoma bodmi sme získali dôležitý prvý set 27:25 a ujali sa vedenia v zápase 1:0. Set trval 25 minút. Ťažili sme z dobrého servisu Salanciovej, Kóšovej stabilného príjmu podania od Hinzellerovej a útoku našich smečiarok Golitkovej, Pištělákovej a blokárky Kóšovej. Striedali sme za stavu 25:24 na podaní Pištělákovú za Mitrengovú.

2.set: Naše dievčatá začali znovu dobre a po vyrovnanom začiatku 1:1, 2:2 sa ujali vedenia 4:3, 7:5 a pri prvom technickom tajme 8:6. Doprastav zlepšil hru sa začal viac presadzovať a stav nielen vyrovnal 8:8, ale postupne viedol 12:9 dokonca až   šesť bodovým náskokom 17:11. Našim hráčkam sa síce podarilo znížiť na 15:18, 16:19 no v závere setu však Doprastav si nenechal vyrovnať a po 22:17, 24:19 zvíťazil za 24 minút 25:19. Vyrovnal stav zápasu na 1:1. V našom družstve za stavu 8:11 Salanciovú striedala Hnátová, ktorá sa prvými útokmi „chytila“. Pri stave 10:15 striedali sme nahrávačku Jelínkovú za Čiernu, ktorá sa vrátila pri 16:22 a za stavu 17:23 striedala na bloku Kóšovú Rákošová.

3.set:  Do základu nastúpila na miesto Herelovej Rákošová a na miesto Pištělákovej na smeč Hnátová. Doprastaváčky však pokračovali v dobrom výkone a od začiatku vyhrávali 3:1, 5:3, 8:4, 9:5. Od tohto stavu zlepšenou hrou na sieti (Hnátová, Salanciová) sme náskok začali znižovať až na rozdiel jedného bodu (9:11, 11:13, 12:14, 14:15, 15:16,16:17) a vyrovnali na 17:17. Potom  prišla naša chvíľa. Účinným servisom Jelínkovej (podávala od stavu 17:17 deväť ráz sa sebou až do 24:17!), výbornými protiútokmi Golitkovej, priamymi blokmi Kóšovej sme získali rozhodujúci obrat v zápase. Po 25 minútach sme získali setbal 24:18 a  premenili ho na 25:18. Od stavu 2:5 striedala Mitrengová Salancovú, ktorá aj set dohrala.

4.set: Otázkou bolo, či sa našim dievčatám podarí pokračovať v dobrej hre od záveru predchádzajúceho setu a tak sa pokúsiť dotiahnuť zápas do víťazného konca. Začiatok tomu síce nasvedčoval. Vyhrávali sme síce 1:0, 3:1, súper však  vyrovnal na 3:3. Od tohto stavu sa ujal vedenia až na 6:3 a v ďalšom priebehu na 7:4 a 11:5. Hru sme podobne ako v predchádzajúcom sete zlepšili a náskok súpera začali znižovať (7:11, 10:12, 10:13). Od tohto stavu pri výbornom podaní Hnátovej (podávala sedem ráz za sebou), dobrými protiútokmi (Salanciová, Rákošová) a výbornými blokmi Kóšovej sme postupne získali trojbodový náskok 16:13. V ďalšom priebehu súper znížil 15:16 a vyrovnal na 16:16. Naše dievčatá sa nedali a po vyrovnanom stave 17:17 začala zase účinne podávať Golitková. Znovu sme bodovali a získali trojbodový náskok 20:17. V koncovke ešte zvýšili na 21:17, 22:18 a 23:20. Prvý mečbal sme mali za stavu 24:21, ktorý Hnátová protiútokom premenila a zvíťazili 25:21 a tak  zápas vyhrali 3:1. Od stavu 3:5 sa na ihrisko vrátila Salanciová, ktorá vystriedala Mitrengovú.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 16 bodov (15 útok, 1 blok), Kóšová 16 bodov (7 útok, 7 blok, 2 podanie), Hnátová 14 bodov (11 útok, 2 podanie), Salanciová 12 bodov (9 útok, 1 blok, 2 podanie).

Piaty a rozhodujúci zápas o majstra zohrá naše družstvo v PKO v stredu 27.4. o 17.30 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051860, dnes je: 28. marec 2024, 11:36]