Slávia UKSlávia UK

Fantastické víťazstvo v rozhodujúcom 5.zápase o majstra nad Doprastavom 3:0 v PKO.

(29. 4. 2011)

V piatom a rozhodujúcom zápase za fantastickej atmosféry v PKO od našich fanúšikov vybojovali naše dievčatá skvelé víťazstvo 3:0 a dosiahli pre klub 13.titul slovenského majstra. Víťazstvo nášho družstva bolo absolútne zaslúžené, lebo držali hru v rukách počas celého zápasu a súperky predčili vo všetkých činnostiach. Viedli sme s prevahou všetky tri sety len s krátkym výpadkom na začiatku 3.setu. Výkon, aký predviedli naše dievčatá si zaslúži uznanie a obdiv lebo dokázali zvíťaziť nad súperom v rozhodujúcom piatom zápase finále play-off na jeho palubovke a to bez straty setu! Hra nášho družstva bola od začiatku až do konca veľmi koncentrovaná s minimom vlastných chýb, podložená veľkou bojovnosťou a cieľavedomosťou k získaniu titulu majstra.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Herelová, Golitková, Jelínková a liberka Hinzellerová. V zápase striedali  Mitrengová a  Pištěláková.

Doprastav - Slávia UK Ekonomická univerzita  3:0 ( 18, 23, 20). 74 minút.

Rozhodcovia: Fatrdla a Juráček.

1.set: Od začiatku sme prebrali iniciatívu a viedli 1:0, 4:1, 6:2 a pri technickom tajme 8:4. Naše hráčky hrali pozorne na príjme podania, obetavo v obrane v poli a súpera zaskočili. Od stavu 9:6 Doprastav zlepšil útok a postupne dotiahol a vyrovnal na 9:9. Po našom tajme sme však znovu prebrali iniciatívu a zvyšovali náskok bod po bode (12:11, 13:12). Súper znovu vyrovnal na 13:13 a začal boj o prvý set. Naše dievčatá však hrali bez chýb, čím nedali príčinu súperovi na obrat a začali čoraz lepšie podávať (Salanciová). Výbornými útokmi najmä Golitkovej a Herelovej, blokmi a dobrou obranou sme ťahali šnúru šiestich bodov a odpútali sme sa od súpera na 21:16. To bol základ úspechu v prvom sete. Súper ešte niekoľkými bodmi znížil (23:16, 23:18), ale to bolo všetko. Dvoma bodmi za sebou so záverečným esom od striedajúcej Mitrengovej sme set jasne vyhrali 25:18. Trval 22 minút.

2.set:  Jeho začiatok mal podobný priebeh ako prvý set. Znovu sme sa ujali vedenia 1:0, 2:1 a 3:2. Hra v tejto fáze bola pomerne vyrovnaná, naše hráčky však si udržiavali vysokú výkonnosť a stále mierny odstup od súpera. Po vyrovnanom stave 6:6 sme znovu do prvého technického tajmu viedli 8:6. Aj v ďalšej fáze sme sa presadzovali zásluhou výborných útokov Golitkovej, Kóšovej a postupne aj Salanciovej. Perfektne nám fungoval aj príjem podania od Hinzellerovej a Golitkovej, a tak sme sa presadzovali aj rýchlym útokom (Kóšová, Herelová). Skóre sme zvýšili až na 13:9. Prišlo však zaváhanie a súper sa troma bodmi za sebou dotiahol na 13:12. Po tajme sme náskok zvýšili na 14:12, súper však vyrovnal na 14:14. Od tohto stavu výborne zahrala v útoku striedajúca mladá Pišteláková, ktorá striedala Hnátovú. V tomto sete to bol kľúčový moment, lebo naše hráčky šiestimi bodmi za sebou zvýšili stav na 20:14. V tejto fáze sme výborne podávali (Herelová, Golitková) a blokovali. Avšak ani za stavu 22:15 a 23:18, dokonca ani 24:19 sme nemali ešte víťazstvo v tomto sete isté. Chvíľková strata koncentrácie, nevyužité protiútoky a Doprastav sa začal nebezpečne doťahovať. Štyrmi bodmi znížil  na 24:23! Piaty setbal sme len predsa premenili a vyhrali za 27 minút 25:23.

Striedali sme za stavu 14:12 keď Mitrengová striedala Salanciovú na podanie, ktorá sa vrátila do hry pri 23:19 a za 14:14 Hnátovú striedala Pišteláková.

3.set:  Do základu v treťom sete nastúpila Pištěláková namiesto smečiarky Hnátovej. V tomto sete išlo o to, či si koncentráciu a vysoký štandard hry udržíme a premeníme na víťazstvo. Začiatok tomu však nenasvedčoval. Doprastav za každú cenu sa snažil obrátiť zápas a v začiatku viedol 3:0, 5:3. Naše bojovníčky sa však nedali a v hale nastal neľútostný boj o každú loptu (6:6, 7:7), až do stavu 8:8. Súperove riskantné podania sme dobre prihrávali (Salanciová, Hinzellerová), útoky sme výborne bránili a výbornými protiútokmi smečiarok Salanciovej a Golitkovej sme postupne získavali potrebný náskok 10:8, 12:8. Súper však veľkou snahou v obrane znovu znížil a vyrovnal na 12:12. Naša dobrá hra sa však prejavila aj v tejto fáze. Znovu sme získali vedenie 15:12. Snažili sme sa hrať pokojne a bez chýb, čo sa nám darilo. Súpera sme naďalej výborne bránili na sieti, účinne podávali (Herelová) a zakončovali úspešným protiútokom. Od stavu 15:14  urobili naše dievčatá rozhodujúci trhák a piatimi bodmi za sebou zvýšili na 20:14. V koncovke sme ďalej viedli 22:16, 23:17 a už nebolo pochýb, že si víťazstvo a titul nedáme vziať. Mečbal sme získali chybným útokom súperiek na 24:17. Našim smečiarkám sa však nepodarilo urobiť posledný bod a súper dvoma esami na podaní a našou chybnou prihrávkou získal tri body. Naša trénerka však nechcela dopustiť obrat a vybrala si za stavu 24:20 oddychový čas. Po ňom však už súperova hráčka nezvládla podanie, dala ho do autu a veľké víťazstvo sme mohli oslavovať. Set sme vyhrali za 25 minút 25:20 a zápas zaslúžene 3:0! V sete striedala Salanciovú Mitrengová na podanie a zápas aj dohrala.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 13 bodov (10 útok, 2 blok, 1 podanie), Salanciová 10 bodov (8 útok, 2 podanie), Herelová 8 bodov (4 útok, 3 blok, 1 podanie), Kóšová 8 bodov (5 útok, 2 blok, 1 podanie), Pištěláková 6 bodov (4 útok, 1 blok), Hnátová 4 body (4 útoky).

fotogaleria tu: klik a klik2

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.