Slávia UKSlávia UK

Stanovisko VK Slávia UK Ekonomická univerzita k obvineniu trénera Rojka v médiách o "svinstve našich členov realizačného tímu v priebehu finále play-off"


(4. 5. 2011)

Po záverečnom zápase sa tréner Doprastavu Marek Rojko vyjadril, že vedenie Slávie robilo vo finále „svinstvá´.

 

Naša reakcia:
Obvinenie a použité slová absolútne odmietam lebo jednoducho to pravda nie je. Takéto slová trénera Rojka mňa i našich členov urazili a požiadal som ho mailom, aby sa ospravedlnil. Je ale fakt, že napätie medzi družstvami a trénermi bolo väčšie ako v minulosti. Avšak na také hrubé obvinenie nemá absolútne tréner Rojko právo. Aj keď viem pochopiť, že prehra s nami vo finále ho zaskočila.

 

O čo teda išlo?

Prvý problém vznikol s termínom 2.zápasu finále. Nemohli sme hrať v sobotu, pretože v hale Mladosť v tom čase bol Dunajský pohár v gymnastike. Doprastav chcel hrať v nedeľu, ale v nedeľu pokračovala do popoludnia gymnastika a potom do 17.00 hod. bola plánovaná futsalová liga. A o 18.00 hod. hralo VKP zápas v PKO o Majstra. Hrať v tom čase sme si nemohli dovoliť kvôli divákom. S týchto dôvodov som preto navrhoval piatok. Komunikovali sme mailom a neskôr telefonicky. Diskusia bola postupne horúcejšia, ale nepoužil som žiadne tvrdé slová. Nakoniec Doprastav dal na SVF súhlas, čo som ocenil.

Druhým argumentom bolo, že na finále kadetiek do Spišskej Novej Vsi sme chceli poslať 3 hráčky z A-čka a nám v klube na tom záležalo aby tam aj hrali. Tréner Rojko mi napísal, že zasahovať do finále extraligy play-off z dôvodu Majstrovstiev kadetiek je degradácia play-off. To už som vôbec nemohol pochopiť, lebo nie našou vinou bola vrcholná akcia kadetiek naplánovaná v čase finále play-off žien. Nechápal som to v jeho prípade aj ako trénera juniorskej reprezentácie. Tento jeho argument neobstojí. Nakoniec, keď sa hral zápas v piatok, sa už majstrovstvá kadetiek hrali. Jeho argumentom bolo, že rytmus zápasov by sa mal dodržať. Aj ja by som bol za to, ale nedeľa nebola dobrá, ale piatok bol určite lepší. Tento problém, by som ja za kauzu ani nepovažoval. Chcelo to len viac pochopenia.


Okrem toho už dávnejšie vzniklo napätie medzi našou trénerkou a trénerom Rojkom. Príčinu spred dvoch rokov poznám, nie je to však už teraz podstatné. Tréner Rojko chcel s trénerkou Tlstovičovou rokovať ohľadne našich hráčok do reprezentácie junioriek. Ona mu dosť stroho odpovedala, že sa s ním nechce stretnúť, ale tiež mu napísala, že všetky hráčky, ktoré budú povolané a zdravé, sa do reprezentácie uvoľnia. Nasledoval z jeho strany dosť nepríjemný mail aj s dovetkom otázky právoplatnosti jej trénerskej licencie. Preto ma Tlstovičová požiadala, aby som zasiahol u prezidenta SVF, čo som mailom aj urobil. Viac ma to nezaujímalo.

 

A problém s loptami.
V deň pred 3. finálovým zápasom v PKO sme si požičali od VKP lopty. Mali sme v hale veľkú akciu, keď na všetkých troch ihriskách sme mali naše družstvá a nemali sme dostatok lôpt pre ženské družstvo na prípravu. Naša trénerka požiadala pána Husára o požičanie lôpt VKP. On jej to prisľúbil. Išla si v stredu ráno pred zápasom pre ne. Dali jej ich v 2 čiernych vakoch a ako sa až u nás v hale zistilo, žiaľ boli tam niektoré aj s označením DPS, doteraz ani neviem koľko. Po našom rannom tréningu ich do PKO vrátila. Až po tom sme sa dozvedeli, že VKP a Doprastav ich používajú spoločne, aby mali viac lôpt. My sme to nevedeli. My sme mali požičané lopty od VKP. To, že tam boli aj ich lopty, ma veľmi mrzí a to som trénerovi Rojkovi aj napísal a ospravedlnil sa. Nikdy by sme si nedovolili zobrať lopty Doprastavu, to by sme ich museli ukradnúť, čo by bolo z našej strany absurdné. Do tohto problému sme sa dostali nevinne.

 

Záver:
Takže, to sú zrejme všetko tie veci, ktoré tréner Rojko označil za svinstvo od členov nášho realizačného tímu. Preto, to odmietam. Nič viac a nič menej. Všetky uvedené fakty mám podložené mailovou korešpondenciou s trénerom Rojkom.

 

Dr. Vladimír Hančík - prezident klubu


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1075835, dnes je: 21. júl 2024, 06:53]