Slávia UKSlávia UK

Prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo nad Rijekou 3:0

(17. 12. 2011)

Rijeke malo naše družstvo čo oplácať. V 2.kole v Rijeke sme až moc hladko prehrali 3:0. S istými obavami sme preto išli do zápasu, ale s vôľou vyhrať v poslednom zápase na domácej pôde tohto roku a pokračovať vo víťazných domácich zápasoch (okrem Schwechatu). V zostave stále chýbali Herelová pre zranenie ruky a Svatošová pre zranenie ramena. Do družstva tréner Martin povolal z B-čka druhú nahrávačku - Dominiku Čiernu. Naše víťazstvo bolo v tomto dueli zaslúžené, lebo súpera sme predčili v príjme podania, v obrane v poli, na podaní, i v útoku. Rijeka nehrala tak dobre ako doma, často hrala s chybami na príjme podania a v útoku. Navyše sa im zranila v 2.sete kapitánka – nahrávačka Brčič. Naše družstvo sa v tomto zápase opieralo o výborný výkon Kuciakovej, Hinzellerovej a Golitkovej. Dobre hrala Rákošová a miestami aj Salanciová s Kóšovou.

Slávia EU BA – ŽOK Rijeka 3:0 (15,21,19). 77 minút.

Rozhodcovia: Mocsnik a  Adler (Maď). Čiaroví: Šafař a Rus.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Rákošová, Smataníková, Golitková a liberka Hinzellerová.

Striedali: Krišková, Mitrengová, Čierna.

1.set:

Naše družstvo začalo výborne. Účinným servisom sťažili súperovi príjem podania a rýchlo sme viedli 4:1. Súper však aj zásluhou našich chýb vyrovnal na 4:4. V ďalšom priebehu sa však naše družstvo ukazovalo ako lepší tým. Postupne viedlo 8:4, 13:6, 17:12 a  do konca setu nepripustilo obrat. Vyhrali sme hladko 25:15 za 25 minút.

Striedanie: Mitrengová za Salanciovú na podanie (23:15).

2.set:

Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom. Začiatok nám síce vyšiel (2:1, 5:2), súper však začal hrať lepšie najmä na podaní a v útoku. Stav vyrovnal na 2:2. Znovu sme išli do vedenia 4:2, 6:4). Súper však vyrovnal a do technického tajmu išiel s vedením 8:7.  Precíznym podaním Kuciakovej sme sťažili útok súpera a znovu išli do vedenia 11:9. Od toho stavu bola hra vyrovnaná a hral sa pekný volejbal (14:13, 16:16, 17:16). Pri vedení súperiek 18:17 náš tréner zobral oddychový čas.  Zjavné bolo, že súper tento set nechcel prehrať. Po obojstrannej kvalitnej hre a dlhých výmenách bol stav vyrovnaný 20:20. Získali sme dôležitý bod na 21:20, neskôr 22:21. Od tohto stavu výbornou hrou v poli a v protiútoku sme koncovku bezchybne zvládli a šnúrou 4 bodov za sebou vyhrali dôležitý set 25:21. Set trval 24 minút.

Striedania: dvojstriedanie Čierna za Golitkovú a Krišková za Smataníkovú (19:20), ktoré sa za stavu 20:20 vrátili.

3.set:

V treťom sete išlo o to či sa súperovi podarí obrat. Začali sme v rovnakej zostave ako v prechádzajúcich setoch. Po vyrovnanom začiatku (2:2) sme sa opäť začali presadzovať. Kuciaková s Golitkovou a Hinzellerovou pokračovali v dobrých výkonoch. Pridala sa už aj Salanciová a Rákošová. Na prvom tajme sme viedli už 6:3. Náskok sme ďalej udržiavali (8:4, 13:10, 15:13, 17:14, 18:16.) Súper znížil na rozdiel jedného bodu 18:17, neskôr na 19:18 a 22:19. To bol už rozhodujúci moment. Troma bodmi za sebou sme set dohrali 25:19  a celý zápas 3:0 ! Set trval 22 minút.

Striedanie: Mitrengová za Kóšovú (23:19), ktorá set aj dohrala.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 14 b. (Ú:11,Po:3=Úspeš.:11 b.),Golitková 11 b.(Ú:7,B:1,Pod:3=úspeš.:5b.)
Salanciová 11 b. (Ú:10,B:1=úspeš.:-2b.), Kóšová 8b. (Ú:4, B:4=úspeš.:3b.)

Posledný zápas v tomto roku zohrá naše družstvo už v stredu 21.12. v Budapešti s Vasasom o 18.00 hod.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.