Jasné víťazstvo Slávie EU v Budapešti nad Vasasom 3:0

(21. 12. 2011)

Konečne sa našim dievčatám podarilo zvíťaziť aj na súperovej pôde. A to nad kvalitným Vasasom pred zrakmi ich domácich 500 divákov. Po víťazstve doma sa našim hráčkam podarilo teda zvíťaziť aj na ich pôde a to po veľmi dobrej hre. Tak sme ukončili tento rok víťazstvom a prebojovali sme sa na 4.miesto tabuľky MEZA len horším pomerom bodov k nášmu miestnemu rivalovi Doprastavu. Základom víťazstva, tak ako už viac ráz bola naša výborná obrana v poli a stabilné výkony Kuciakovej, Salanciovej a Kóšovej.

Vasas Budapešť 0:3 - Slávia EU BA  (-19,-23,-14). 79 minút.

Rozhodcovia: Grill a Globacnik (SLO).

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová - Rákošová, Smataníková - Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Krišková, Pištěláková, Mitrengová, Čierna).

1.set:

Vasas začal dobre. Viedol 2:0, 4:2, 6:4, Naši hráčkam sa podarilo vyrovnať na 6:6. Aj v ďalšej fáze tohto setu viedol Vasas o 1 – 2 body. Až do stavu 11:10. Vyrovnali sme na 11:11 a prišla naša „šnúra bodov až na stav 14:21 ! Záver setu napriek tomu, že súperky znížili, vyhrali sme ho s prevahou 19:25. Set trval 25 minút.

Striedania: Pištěláková za Golitkovú (24:19).

2.set:

Nastúpila znovu základná zostava. Druhý set sme začali lepšie ako Vasas. Viedli sme 3:1, 5:4, 8:6, 9:8, 13:12. Tento set bol veľmi vyrovnaný s dobrou hrou na oboch stranách. U súpera vynikali známa Renata Sándor, u nás kontrovali smečiarky Kuciaková, Salanciová a blokárka Kóšová. V ďalšom priebehu bol stav viac ráz vyrovnaný (13:13, 16:16) Obe družstva sa bili o víťazstvo v tomto sete. V koncovke viedol Vasas 21:17, my sme znížili pri dvojstriedaní na 21:20. Neskôr sme sa dostali do vedenia 23:21. Za stavu 23:22 sa vrátili do hry Golitková a Smataníková. Vasas vyrovnal na 23:23. Záver bol však radostný pre nás. Dvoma bodmi za sebou a podaním Mitrengovej pri setbale 24:23 sme vybojovali víťazstvo v tomto sete a urobili veľký krok k celkovému víťazstvu v zápase. Set trval: 30 (!) minút.

Striedania: Dvojstriedanie Pištěláková za Smataníkovú a Čierna za Golitkovú (17:20), vrátili sa za stavu 23:22. Mitrengová za Kuciakovú (24:23).

3.set:

Tento set už bol jasný pre naše hráčky. Aj tento set sme začali v základnej zostave. Od začiatku sme viedli 3:2, 7:2, 8:3, 9:4, 12:8. Za stavu 19:16 sme striedali nahrávačky Čierna za Smataníkovú a Golitkovú nahradila Krišková. Až do konca setu sme mali hru v rukách. Súpera sme jasne predčili v útoku, obrane na sieti a v poli. Viedli sme 22:14 a set jasne dohrali 25:14 za 24 minút a zápas 3:0 za 79 minút.

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Salanciová 15 b., Kuciaková 12 b. Kóšová 12 b.

Najbližší zápas hrá naše družstvo v Novom roku 7.1.2012 vo Vukovare.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056229, dnes je: 19. apríl 2024, 20:30]