Víťazstvo na Vianočnom turnaji

(2. 1. 2012)

29.11.2011

V rámci plánovanej prípravy medzi Vianočnými sviatkami a konca roku náš klub zorganizoval 1-dňový Vianočný turnaj s podporou SAUŠ. Turnaja sa zúčastnil: Post Schwechat „B“ s trénerkou Tlstovičovou a PVK Přerov s trénerom Sirvoňom.

Turnaja sa hral v ŠH Mladosť v malej hale.

Rozhodca turnaja: Zakuťanský Vladimír

Výsledky turnaja:

Slávia EU – Schwechat 3:1 (18,20,-19,18)

Schwechat – PVK Přerov: 0:3

Slávia EU – PVK Přerov 3:1 (22,-10,23,15)

Poradie družstiev na turnaji:

1. Slávia EU BA
  2. PVK Přerov
  3. Post Swechat „B“

Naše družstvo hralo na turnaji v zložení:

Kuciaková, Mitrengová, Kóšová, Hinzellerová, Smataníková, Krišková, Golitková, Čierna a Štrbová (z Poltára hosťovala).

Chýbali: Herelová, Svatošová a Rákošová (zranenie), Salanciová (choroba), Rákošová (z Pištěláková (štart na turnaji MEVZA junioriek v Keckeméte)

Pre zranenie oboch našich blokárok na poste stredovej hráčky hrala liberka Hinzellerová.

1.zápas:

Zostava EU: Kuciaková, Mitrengová, Kóšová, Hinzellerová, Smataníková, Krišková

Striedali: Čierna, Golitková, Štrbová

Zápas bol priemernej úrovne. Obe družstva hrali na začiatku s viacerými chybami. Postupne sa výkon zlepšoval. Po prvých dvoch vyhratých setoch nášho družstva zvíťazil Schwechat. Štvrtý set bol už jasnou záležitosťou nášho družstva. V našom družstve striedala mladá juniorská reprezentantka Štrbová z Poltára, ktorá bola u nás na štvordňovom hosťovaní.

2.zápas:

PVK Přerov – Schwechat „B“ 3:0.

Zápas dobrej úrovne. Schwechat sa rozohral k dobrému výkonu. Přerov bol však kvalitatívne lepší v útoku obrane. Vo všetkých troch setoch bol stav vyrovnaný až do záveru. Koncovky setov zvládol však s prevahou Přerov a vyhral bez straty setu.

3.zápas:

Slávia EU – Přerov 3:1 (26,-10,23,15)

Zostava EU: Golitková, Kuciaková, Krišková, Kóšová Hinzellerová a Smataníková. Striedali: Štrbová, Čierna, Mitrengová.

Tento zápas bol vyvrcholením turnaja s najlepšou úrovňou. Prvý set bol vyrovnaný. V závere však Přerov viedol už 24:22 a mal dva setbaly. Naše dievčatá však otočili a vyhrali v dramatickom závere 28:26. Druhý set bol jasne v réžii Přerova. Vyhral jasne 25:10, keď našim hráčkam sa nedaril ani útok ani blok. Tretí set bol vyrovnaný až do záveru. V koncovke sme boli efektívnejším družstvom a vyhrali sme 25:23. Štvrtý set bol jasne v našej réžii. Vyhrali ho naše hráčky a tým aj zápas a turnaj.

Najbližší zápas: Sobota 7.1.2012 o 18.00 vo Vukovare.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051883, dnes je: 28. marec 2024, 17:57]