Prehra doma s Doprastavom 1:3

(11. 2. 2012)

Prehra doma s Doprastavom 1:3

9.2.2012

Svedomitá príprava družstva na zápas s Doprastavom, v ktorom išlo o umiestnenie v MEL a nasadenie do play-off extraligy, bola značne narušená zranením prsta Golitkovej  dva dni pred zápasom v posilňovni. K dvom stále nehrajúcim blokárkam Herelovej a Rákošovej sa ešte pridružili ťažkosti ramena Hinzellerovej. Napriek tomu sa chceli  naše dievčatá so zlou situáciou proti kompletnému Doprastavu vyrovnať. Nestalo sa to pre zlý začiatky setov v prvom, druhom, ale aj štvrtom sete pre nepresný príjem podania.   Len v priebehu zápasu sa naša hra zlepšovala, výsledkom bol výborný 3.set a nedôsledný 4.set, v ktorom sme zápas mohli vyrovnať a hrať taj-brejk.

Slávia EU BA – Doprastav 1:3 (-22,-16,15,-21). 91 minút.

Rozhodcovia: Ing. Viktoríny-Lisá a Ing. Dovičovič

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Hinzellerová, Smataníková-Krišková (striedali: Pištěláková, Svatošová, Mitrengová).

1.set:

Naše družstvo začalo zle. Po veľmi zlom príjme podania sme prehrávali 0:5. Nedarilo sa obom našim útočníčkam čo bolo poznačené aj v ďalšom priebehu (2:6, 5:8). Zlepšeným príjmom, dobrým útokom najmä Kriškovej a zlepšenou obranou sme stav vyrovnali na 9:9. Súper však znovu odskočil na rozdiel dvoch bodov (11:13) neskôr až 13:18. V záverečnej fáze setu sme síce náskok súpera začali sťahovať až na rozdiel dvoch bodov 21:23, ale koncovku nedotiahli. Prehrali sme za 22 minút 22:25.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (15:19) a dvojstriedanie Pišteláková za Smataníkovú a Svatošová za Kriškovú (16:20).

2.set:

Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom. Opäť zlý začiatok nášho družstva poznamenal aj tento set. Prehrávali sme 1:5 a žiaľ pokračovali vo veľmi zlej hre na príjme podania, útoku a podaní. Nepomohli ani striedania. Nepriaznivý stav 5:12, 5:17, 8:18 sa nám podarilo len v závere čiastočne znížiť (11:23, 14:23) a v koncovke ešte 16:24. Set sme prehrali za 20 minút 16:25.

Striedania: Mitrengová za Kuciakovú ((4:8), dvojstriedanie Pištěláková za Smataníkovú a Svatošová za Kriškovú (5:12 a naspäť pri 5:17).Tento set sme hrali bez striedania.

3.set:

Aj tento set sme začali v základnej zostave. Začiatok bol znovu pre súperky (2:0), ale postupne sme zlepšovali hru, vyrovnali (5:5) a konečne začali vyhrávať. Zlepšili sme najmä blok, príjem podania a obranu v poli. A aj útok stredom Hinzellerovou. Začalo sa dariť aj našim útočníčkam Salanciovej a Kuciakovej. Postupne sme vyhrávali 10:8 až 18:11. Aj záver bol jednoznačne pre naše družstvo (23:13) a vysoko prehratý 2.set sme Doprastavu vrátili - 25:15. Set trval 22 minút.

Striedania: Mitrengová za Kuciakovú na servis (23:13).

4.set:

Aj tento dôležitý set sme začali v zostave z predchádzajúcich setov. Zlý začiatok setu nášho družstva sa opakoval aj v tomto sete. Prehrávali sme 1:4, 2:7, 3:8. Od tohto stavu sme začali opäť dobre hrať. Znížili sme na 7:10 a 9:10. Útokom stredom Kóšovej sme mohli vyrovnať, išiel však tesne do autu. Súperky získali trojbodový náskok 12:9 a 14:10. Naše dievčatá ešte bojovali o dotiahnutie náskoku,  znížili až na rozdiel dvoch bodov (13:15,16:18), ale vyrovnať sa nám nepodarilo. Koncovku vyhral súper (22:18, 23:19, 24:20) a set 25:21. Trval 27 minút.

Striedania: Pištěláková za Kriškovú (13:18, vrátila sa  za 20:24), Svatošová za Smataníkovú (18:21 a späť 18:22).

Napriek zraneniami poznačenej základnej zostave naše družstvo sa nevzdalo a len málo chýbalo, aby zápas zvrátilo.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 12 b.(Ú:9,B:2,Po:1), Krišková 12 b. (Ú:8,B:3 Po:1), Kóšová 9 b.(Ú:3,B:5, Po:1), Hinzellerová 8 b.(Ú:, B:), Kuciaková 8 b. (Ú:8).

Posledný zápas v MEL  zohrá naše družstvo vo Viedni so Schwechatom 12.2. o 18.00 h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051990, dnes je: 29. marec 2024, 11:18]