Prehra v poslednom zápase vo Viedni so Schwechatom 1:3

(14. 2. 2012)

Naše družstvo zohralo posledný zápas v dlhodobej časti MEL s lídrom súťaže na jeho palubovke. Hralo sa v športovom areály Budocenter. Podobne ako ostatné naše zápasy sme hrali bez troch zranených hráčok Rákošovej, Herelovej a Golitkovej. Napriek snahe, výsledkom ktorej bolo víťazstvo v treťom sete, sme nestačili na výkon súpera a podľahli 1:3. Výkon nášho družstva bol rozhodne však lepší, ako v zápase proti tomuto družstvu doma, kde sme hladko prehrali 0:3.

SVS Post Schwechat - Slávia EU BA 3:1 (18,20,-23,13). 87 minút.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Hinzellerová, Smataníková-Krišková (striedali: Pištěláková, Svatošová, Mitrengová, Martinátová).

1.set:

Hra bola na začiatku vyrovnaná až do stavu 4:4. Potom Schwechat získal  náskok 2 až 3 bodov a udržiaval ho až do stavu 17:14. V závere setu sme nestačili čeliť úspešným útokom súperiek a prehrali 18:25.

Striedania: Mitrengová za Kóšovú (16:19) a dvojstriedanie Pišteláková za Smataníkovú a Svatošová za Kriškovú (17:21), ktoré sa za stavu 18:22 vrátili.

2.set:

Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom. Na začiatku sme sa krátko ujali vedenia (1:0, 2:1), Schwechat vyrovnal na 3:3 a od stavu išiel do vedenia 7:4, 9:8, 11:9. Neskôr náskok zvýšil na 14:9, 18:12 a 20:14. Naše hráčky však zabojovali a po dvojstriedaní  nepriaznivý stav 17:22 skorigovali na 20:22. Záver setu patril však Schwechatu, ktorý vyhral 25:20.

Striedania: dvojstredanie Pištěláková za Smataníkovú a Svatošová za Kriškovú (12:17) a vratili sa späť za stavu 20:23.

3.set:

V tomto sete, znovu v základnej zostave, sme zahrali najlepšie. Vyšiel nám úvod, keď sme vyhrávali 4:0 aj 8:4. Aj v ďalšom priebehu sme si udržiavali náskok (15:11, 17:12 a 19:13). Schwechat v závere znížil na rozdiel jedného bodu 19:20.  Tento jednobodový násko po veľmi dobrej hre sme udržali až do konca (22:21, 24:23) a set vyhrali 25:23.

Striedania: Krišková za Pištělákovú (9:10) a Mitrengová na servis za Salanciovú (19.16).

4.set:

V tomto sete sme na Schwechat nestačili. Po pomerne vyrovnanom priebehu na začiatku setu (2:2, 3:3), domáce prebrali iniciatívu a náskok zvyšovali až do konca setu (6:4, 11:4 19:7, 22:9). My sme len v závere setu nepriaznivý stav skorigovali štyrmi bodmi.  Schwechat tento set jasne dohral na 25:13 a celý zápas 3:1.

Striedania: dvojstriedanie Pištěláková za Smataníkovú a Svatošová za Kriškovú (4:11), ktoré sa vrátili sa späť za 7:19 a Mitrengová za Kuciakovú (7:18).

Napriek zraneniami poznačenej základnej zostave naše družstvo sa nevzdalo vybojovalo u lídra súťaže v ich prostredí aspoň set.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 11 b. (Ú:9, B:2), Kóšová 11 b.(Ú:6,B:5), Krišková 11 b. (Ú:10,B:1), Pištěláková 7 b.(Ú:5, B:1, Po:1).

Naše družstvo týmto zápasom skončilo dlhodobú časť MEL na výbornom 4.mieste a prebojovalo sa do final-four, ktorá sa uskutoční vo Viedni 4.-5.3.2012. V nej nastúpi v prvom zápase práve proti víťazovi MEL SVS Post Schwechat 4.3 o 17.00 hod. v hale Multiversum vo Schwechate o 18.00 h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057526, dnes je: 25. apríl 2024, 08:33]