Prehra v 5.finále o majstra v PKO s Doprastavom 1:3.

(10. 5. 2012)

Prehra v 5.finále o majstra v PKO s Doprastavom 1:3.

2.5. 2012

V piatom a poslednom zápase v dlhej finálovej bitke o majstra SR podľahlo naše družstvo Doprastavu po veľkom boji 1:3. Naše dievčatá mali už takmer vybojovaný rozhodujúci tajbrejk, ale aj vinou chybných rozhodnutí rozhodcov hlavného (Juráček) a čiarového (Dovičovič ml.) v kľúčových loptách v koncovke 4. setu sme ho prehrali a tým aj možnosť  získať 14.titul majstra SR. Naše družstvo malo obrovskú podporu divákov a neváhali prísť povzbudiť ani druhý raz  naši fanúškovia – študenti z Galanty ktorí spolu s našou mládežou vytvorili výbornú atmosféru tohto zápasu.

VK Doprastav - Slávia EU BA 1:3 (25:13, 18:25, 25:18, 26:24). Trvanie 118 minút.

Divákov 500. Rozhodcovia: Juráček a Sarka.

Základná zostava nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Golitková-Smataníková a liberka Hinzellerová.

V zápase striedali: Krišková, Rákošová, Pištěláková, Mitrengová a Svatošová.

1.sete naše družstvo nezačalo dobre. Hneď sme prehrávali 0:3 a ani neskôr sa našim dievčatám nedaril útok. Nepresne sme prihrávali (Salanciová, Kuciaková), zle blokovali Kóšová, Herelová) a bránili. Stále sme prehrávali o 3-4 body (8:11,8:13,12:16). Ani v závere sa naše hráčky nedostali do správneho herného tempa. Náskok súperiek sa až do záveru setu neustále zvyšoval (19:12, 20:12, 23:13) a dôležitý prvý set sme prehrali jasne set 13:25. Trval 21 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (8:13), vrátila sa za 12:18, Krišková za Kuciakovú (12:20), vrátila sa za 13:24, Pištěláková za Golitkovú (12:22).

2.set bol už od začiatku už lepší. Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom sete. Od začiatku sme začali vyhrávať (1:0, 3:1, 6:3, 9:4) a postupne súperky dostávať pod tlak. Na príjme podania sa zlepšili smečiarky (Salanciová, Kuciaková), rozohrala sa Smataníková na nahrávke a začalo sa nám viac dariť v útoku.  V obrane v poli vychytali naše hráčka aj ťažké smeče (Kuciaková) a v  priebehu sme nepripustili  zvrat. Po priebehu 12:7, 14:11, 17:13, 19:15 sme sa dostali k prvému setbalu za stavu 24:18, ktorý sme esom zo servisu Mitrengovej premenili na víťazstvo 25:18 a vyrovnali stav zápasu na 1:1. Set trval 25 minút.

Striedanie: Mitrengová za Kóšovú (25:14).

3.set. Tento opäť začal lepšie Doprastav. Viedol na začiatku 2:0, 3:1, my sme však viacerými bodmi stav otočili na 6:3, neskôr vyhrávali 7:5. V ďalšom priebehu sa hra aj stav vyrovnal (8:8, 9:9. Doprastav však viacerými dobrými protiútokmi (Crkoňová) postupne dostával do vedenia. 14:11, 18:11. Napriek obetavej hre v obrane sme neboli úspešní v protiútoku. Napriek viacerým striedaniam v našom družstve a vyčerpaní aj druhého tajmu (11:18) sa Doprastav dostal do jasného vedenia aj v závere setu (19:13). Naše dievčatá ešte sa snažili o obrat, náskok súpera  v koncovke ešte znížili, ale Doprastav set dokončil 25:18 a ujal sa vedenia v zápase 2:1. Set trval 26 minút.

Striedania: Krišková za Salanciovú (11:15), Pištěláková za Kuciakovú (11:16), dvojstriedanie Pištěláková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú (11:17), ktoré sa vrátili za 13:19.

4. set:  Tento set bol najdramatickejší v celom priebehu tohto finále. Naše hráčky sa nevzdali a chceli zápas vyrovnať. Zo začiatku sa im to aj darilo. Zo súperom držali krok a hra aj stav bol až do 11:12 vyrovnaný. Potom však sa Doprastav zásluhou kvalitného podania a dobrých protiútokov odpútal a vyhrával 18:14. Potom však prišla na podanie Salanciová a výbornými podaniami sťažila útok súperiek, výborne v útoku hrala Kuciaková, na bloku Kóšová a náskok súpera  sme nielen vyrovnali 18:18, ale ujali sa aj vedenia na 22:18 ! Zdalo sa, že set je pre nás. Žiaľ prišli viaceré chyby v útoku, na príjme podania a súper začal doťahovať. Ešte sme viedli 23:20 a 23:22, setbal sme však nezískali. Doprastav vyrovnal na 23:23. V týchto fázach prišli naša hrubá chyba na podaní (Smataníková) neodpískaný teč súperiek po našom útoku a prehrávali sme 23:24. Vyrovnali sme na 24:24. Potom čiarový rozhodca (Dovičovič ml.) odmával loptu dobrú loptu zo servisu Kuciakovej na čiare ako chybnú a súper získal mečbal 25:24, ktorý protiútokom hneď aj premenil. Zvíťazil aj za pomoci rozhodcov 26:24 a získal titul majstra SR. Bol to najdlhší set finálovej série. Trval 37 minút.

Striedania: dvojstriedanie Pištěláková za Golitkovú (12:14), vrátila sa za 14:18, Rákošová za Herelovú (13:17) a  Krišková za Kuciakovú (23:22), ktorá sa vrátila za 23:23.

Nešťastný zápas po veľmi obetavej hre nášho družstv, ktoré malo na dosah tajbrejk. Žiaľ v rozhodujúcich chvíľach nezabrali naše opory (Golitková, Hinzellerová a Herelová). Oporou boli  Kuciaková a Kóšová.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 19 b. (Ú:16,B:1, Po:2)  úsp.:7, Kóšová 10 b. (Ú:5, B:5) úspeš.:5, Salanciová 10 b. (Ú:8, B:1,Po:1) úspeš.:-6,  Golitková 7 b.(Ú:9,B:1,Po:1) úspeš.:4, Herelová 5 b. (Ú:4,Po:1) úspeš.:-1.

Týmto zápasom sezóna skončila a naše družstvo napriek obetavej a dramatickej finálovej sérii obsadilo v extralige 2.miesto.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.