(13. 10. 2012)

SVS Post Schwechat – Slávia EU  3-1 (21,11,-19,15)

1. set

Základná zostava: Snopková, Salanciová, Kosová, Pištelaková, Kuciaková, Herelová +  Hinzellerová

Priebeh setu: 5:5, 8:7, 11-9, 13:13, 13:16, 20:20, 20:21, 25:21 začiatkom setu sa Snopková blisla dvoma vtipnými ulievkami, dobrý začiatok mala na útoku aj Pišteláková pokiaľ išla odvážne, ale keď začala ulievať jej efektivita klesala. Záver setu sme prehrali aj vlastnými chybami - Pišteláková vytlčená, smeč od Radosovej zo zóny číslo 4 do našej I. Následné Kóšová zablokovala, potom bola v sieti (16:18 ). Chyboval aj súper na útoku aj na servise, no chybám sme sa v koncovke nevyhli ani my. Kuciaková útok mimo ihriska, následne, súper pokazil servis, striedanie  - Golitková za Pištelákovú. Pokazený servis a súper vedie o dva body 20:18. Následne prichádzajú Snopkovej 2 dobré bloky a spolu s chybou súpera a dobrým servisom Kuciakovej sa dostávame do vedenia 21:20. Potom však Schwechat šnúrov piatich bodov zobral set pre seba (dobrý útok súpera po obrane, Salanciová  zablokovaná, Mitrengová po striedaní zablokovaná) a koniec setu 25:21 pre Schwechat.

Striedania: Golitková za Pištělákovú, Mitrengová za Salanciovú.

2.set:

Základná zostava: Snopková, Salanciová, Košová, Golitková, Kuciaková, Herelová + Hinzellerová

Priebeh:

Set začal zablokovaným útokom Golitkovej, následne Salanciová po obrane a protiútoku bod, 1:1, Kóšová dobrý blok 2:1 pre nás: Pri sérii súpera sme razom prehrávali 2:7. Začalo to chybou Salanciovej na servise, následne Golitková opäť zablokovaná, k tomu súper pridal tri dobré útoky najma Kociová hrajúca na smeči. Po celý set sme sa trápili na útoku, nevedeli sme sa presadiť proti obrannému systému blok - obrana v poli Schwechatu.  Proste nič nešlo, súviselo to aj z ustráchanosťou na prihrávke, (Kuciaková 2 x pokazená prihrávka) za stavu 14:6 Salanciová s bilanciou 1 x zložený útok z piatich pokusov a dva krát zablokovaná strieda ju Mtrengová. Tá tak isto má problémy presadiť sa. Z piatich útokov 1 x zložený a 2 x zablokovaná a jeden out. K tomu pridáva pokazený servis, nevýrazne hrajúca Golitková, 2 x zablokovaná 1 x pokazený servis, pokus o zvrat dvojstiedaním za stavu 7:14 v náš neprospech nevyšiel. Za stavu 9:19 sa hráčky vracajú späť. V koncovke sa presadila Radosová, Kociová a sedmičkou Simich. Následne Kuciaková útok out 11:25 !

3. set:

Základná zostava: Snopková, Kuciaková, Kóšová, Pištělaková, Salanciová, Herelová + Hionzellerová.

Priebeh:

Dobrý útok súpera, Simich tiež  a 2:0 pre súpera. V zápätí však skladá Kuciaková, Simich out, Kuciaková eso na podaní, chyba súpera a dobrý blok Salanciová  -  vedieme 5:2. Simich sa avšak pri ďalšom útoku nemýli, následne Salanciová vytlčená,  potom avšak svoju chybu napráva nekompromisným útokom. Prvý technický time out  8:5 pre nás. Dobre sa rozohrala Pišteláková, ktorá 2 x skladá a k tomu pridáva eso: Pridávajú sa chyby súpera a razom vedieme 12:6. Nirvana berie time a 6 bodový náskok strácame. Pri 12:6 po dobrom útoku súpera, Kociová a Radosová sa pridávajú. Naše chyby na útoku Pištelákovej a zablokovaný útok Herelovej - 12:10 ešte pre nás. Do stavu 17:16 sa družstvá ťahali bod po bode. Následne prichácha dobrý útok Herelovej, vtipná ulievka od Snopkovej kde prišlo k nedorozumeniu na strane súpera, Kuciaková skladá útok po obrane v poli, 22:16. Kuciová zložený útok - následne Kuciaková zablokovaná  22:18.  Herelovej úspešný útok po obrane a tiež svoj bod pridáva Golitková 24:18! Simich skladá,  no záver setu si nenechávame už ujsť a zo srdcom hrajúca Kuciaková potvrdzuje našu zlepšenú hru.

4.set:

Základná zostava: Snopková, Kuciaková, Kóšová, Pišteláková, Salanciová, Herelová + Hinzellerová.

Priebeh:

Na začiatku setu sme vstúpili dobre. Zásluhou Košovej sme sa dostali do vedenia 3:1, následne 4:2 no prichádza séria 4 bodov v prospech súpera. Prehrávame 4:6 aj vlastnými chybami - Hinzellerova eso, Pištelákova útok out. Vyrovnávame na 6:6 útokom Herelovej z preletenej lopty od súpera.  Následne je ťahanica bod po bode až do stavu 9:9 V tejto pasáži dobre útočí Herelová, avšak chybami na servise Pištelákovej a Salanciovej sa nedostávame do vedenia. Nebyť týchto chýb mohli sme  aj vyhrávať. Prichádza séria ďalších 4 bodov súpera. Po dobrom útoku Radosovej, tvrdom rýchliku Simič a našej chybe na príjme prehrávame 9: 13. Dobra útočíme no potom prichádza pasáž  6 bodov od Schwechatu  a súper už vyhráva  20:10. Záverečná fáza setu sa natiahla naším dobrým útokom, no náskok súpera ktorý si vypracoval na začiatku a v strede setu mu stačil na pohodlné víťazstvo. V koncovke  Herelová skladá 2 x útok,  po protiútoku sa pridáva aj Salanciová. Dobre hrajúca Simich pridáva bod, taktiež formu potvrdzuje dobre hrajúca Kuciová. Zápas končí rýchlikom za hlavu po podaní blokárky Maletič (25:15)

Priebeh zápasu zaznamenal Matušov.

Najbližšie hrá naše družstvo proti Kamniku 20.10.2012.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1052012, dnes je: 29. marec 2024, 14:07]