Cenné víťazstvo Slávie EU 3:0 po dobrom výkone v Rijeke.

(9. 11. 2012)

Cenné víťazstvo Slávie EU 3:0 po dobrom výkone  v Rijeke.
9.11.2012

Nášmu klubu sa nakoniec po dlhých a zložitých písomných vybavovaniach ohľadne spojenia zápasov v Rijeke a Splite nakoniec podarilo. Prvým zápasom na zložitej a ďalekej ceste bola Rijeka. Naše hráčky sa s nebezpečným súperom v náročných podmienkach ich veľkej haly a prekvapujúco aj pred značným domácim publikom na naše milé prekvapenie vysporiadali. Hrali koncentrovane a dobre. K nášmu hladkému víťazstvu však prispel aj fakt, že domácim chýbala hlavná smečiarka Magdičová. Po dvoch rokoch (keď sme otočili nepriaznivý vývoj z 0:2 na 3:2) sa naše družstvo v Rijeke opäť presadilo a na pôde  zvíťazilo pomerne hladko 3:0.

ZOK Rijeka – Slávia EU  0:3 (-21,-12,-21). 72. minút

Rozhodcovia:  Pevc Anton a Markelj Blaž (SLO)

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková, Pištěláková, Mitrengová).

1.set:

Naše hráčky zvládli prvý set najmä zásluhou dobrej koncentrácie. Základom bol príjem podania nepríjemného podania súperiek. V útoku a najmä v bloku bolo naše družstvo lepšie ako Rijeka. Naše družstvo viedlo počas celého prvého setu 2:0, 6:3, neskôr 10:5. Náskok 4-5 bodov si stále udržiavali (22:17) Za stavu 22:18 tréneri urobili dvojité striedanie - Pištěláková so Smataníkovou. Za stavu 23:20 sa Glitková zo Snopkovou znovu vrátili a získal setbal 24:20. Set sme ukončili 25:21. Trval 25 minút.

Striedania: Dvojité (Pištěláková a Smataníková) a Mitrengová (24:20).

2.set:

V tomto sete naše hráčky jasne prevýšili súperky. Po vyrovnanom začiatku sa naše hráčky znovu začali presadzovať a viedli až do konca setu. Dobre sme dobre bránili útoky súpera na sieti a vynikli sme najmä v poli.

Set sme bez problémov vyhrali 25:19. Trval 19 minút. Hrali sme bez striedania.

3.set:

V treťom sete sa súper zlepšil a išiel do vedenia. Prehrávali sme o štyri body. Náskok súperiek sme postupne znížili a išli do vyššieho vedenia pri 11:6 a v polovici setu 13:9. Za tohto stavu tréneri urobili dvojité striedanie. Nastúpili znovu Pištěláková zo Smataníkovou. Rijeke sa síce podarilo znížiť na rozdiel jedného bodu 15:14, ale náskok sme si udržiavali. Od stavu 21:19 sme koncentrovanou hrou v závere dotiahli set na mečbal 24:20. Súper znížil 24:21 ale druhý mečbal sme už premenili a vyhrali 25:21 a tým dôležitý zápas 3:0. Set trval 22 minút.

Striedanie: Dvojité (13:9) Pištéláková zo Smataníkovou, dvojité (15:14 (Golitková zo Snopkovou) a Mitrengová za Herelovu (24:20)

S týmto cenným víťazstvom a uspokojením sme mohli myslieť na nasledujúci zápas v Splite.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Košová 15 b. (Ú:8, Po:1, B:6), Kuciaková 12 b. (Ú:6, Po:1, B:5),  Salanciová 10 b. (Ú:8, Po:1, B:1), Golitková 10 b. (Ú:8, Po:1, B:1),

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056245, dnes je: 19. apríl 2024, 23:01]