Slávia EU po priemernom výkone porazila Split na ich pôde 3:0.

(10. 11. 2012)

10.11.2012

Náročnú cestu za bodmi na ihriskách chorvátskych družstiev skončila v Splite. Po piatočnom víťaznom zápase v Rijeke čakal naše hráčky v Splite  predpokladaný ľahší súper (dovtedy v MEVZE nezískal ani bod). Zápas sa hral vo veľkej športovej hale (v tejto hale ešte naše družstvo nehralo) pred minimum divákmi. Naše družstvo síce  zápas vyhralo, ale po priemernej hre, v ktorej sa prispôsobili slabej hre našich súperiek, z ktorých z priemeru vynikla len ich kapitánka a univerzálka Andeličová.

ŽOK Split 1700 – Slávia EU  0:3 (-19,-14,-15). 65. minút

Rozhodcovia: Husejnovič a Bartulová (BIH).

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková, Pištěláková, Mitrengová).

1.set:

Od začiatku zápasu naše družstvo nehralo dobre. Slabo sa pohybovalo a a boli sme nedôrazný na podaní a v útoku.  Slabo sme hrali aj v poli. Napriek tomu sme vyhrávali o jeden dva body. Súper najmä zásluhou ich najlepšej hráčky Andeličovej stále doťahoval.  Za stavu 18:17 prišlo v našom družstve k dvojitému striedaniu a po ňom sme pridali body na  20:18, neskôr  22:18  a  set vyhrali 25:19. Trval 22 minút

Striedania: Dvojité (18:17) Pištěláková za Snopkovú a Smataníková za Golitkovú

2.set:

Do druhého setu sme nastúpili s dvoma zmenami. Golitkovú nahradila Pištěláková a nahrávke Snopkovú Smataníková. V priebehu setu miesto Salanciovej nastúpila Mitrengová Aj v  tomto sete pokračovalo naše družstvo v slabšom výkone. Ťažili sme najmä z chybného útoku súpera a častých chýb na príjme podania. Vývoj setu bol výraznejší než v prvom sete (4:1,10:4,17:11. Od tohto stavu aj zásluhou zlepšeného podania sme  bodovalo a set sme  jasne vyhrali 25:14. Trval 20 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (6:1).

3.set:

Do tretieho setu sme nastúpili s rovnakou zostavou ako sme skončili v druhom. Naša slabá hra však pokračovala aj v tomto sete. Split dokonca na začiatku vinou našich chýb viedol 6:4, 7:5.  V útoku sme sa stále málo presadzovali. Dobrými útočnými údermi sa blysla  miestami len Pištěláková. Ani servis sa nezlepšil. Zvýšenou bojovnosťou a koncentráciou sme od polovice setu prebrali iniciatívu a postupne viedli 13:10, 18:12 a set dohrali na 25:15 a tým  zápas 3:0. Set trval 17 minút.

Striedania: Hrali sme bez striedania.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Herelová 10 b. (Ú:7,Po:1, B:2), Kóšová 10 (Ú:6, Po:1, B:3), Pištěláková 9 b (Ú:7, Po:2), Kuciaková 7 b (Ú:6, B:1),

Salanciová 6 b (Ú:4, Po:2)

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056250, dnes je: 19. apríl 2024, 23:30]