Slávia UKSlávia UK

Bojovnosť a dobrá hra slávistiek proti Linzu znamenala víťazstvo 3:0.


(17. 11. 2012)

Bojovnosť  a dobrá hra slávistiek proti Linzu znamenala víťazstvo 3:0.
17.11.2012

Naše družstvo žien po náročnom víkende spojenom so zápasmi v Rijeke, Splite a trojdňovom pobyte v Limassole  v Challenge Cup  v náročnom zápase vybojovalo víťazstvo nad Linzom bez straty 3:0. Nebolo to  jednoduché víťazstvo, lebo Linz prišiel do Bratislavy v dobrej forme, veľmi sebavedome vrátane ich trénera Šillera  a i preto, že oproti prípravným zápasom s našim družstvom v septembri u nás hral výrazne lepšie. K tomu prispelo aj posilnenie družstva o ďalšiu Američanku čiernej pleti Linvingston, ktorá v útoku,  ale najmä  známa výborná hra v poli robila našim dievčatám často problémy. Víťazstvo nášho družstvu však bolo absolútne zaslúžene, aj keď oň musel v dvoch setoch bojovať v náročných koncovkách.

 

Slávia EU BA – ASKÓ Linz Steg 3:0 (26,15,23). 84. minút

Rozhodcovia: Éva Tibor a Ujházi Monika (HUN),

Čiaroví: Jakab ml. a Snopko

 

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková, Pištěláková).

 

1.set:

Začiatok zápasu ako aj celý set bol veľmi vyrovnaný. Naše dievčatá viedli počas celého setu o jeden až dva body. Súper však hral dobre a stav vždy vyrovnával najmä zásluhou našich nevynútených chýb na servise a viacerých nedorozumení. Do výraznejšieho náskoku sme sa dostali za stavu 21:18, ale po chybnom podaní Kóšovej súper vyrovnal, neskôr bolo 22:22 a rozhodovalo sa v dramatickej koncovke. Po dvojitom striedaní Smataníkovej s  Pištělákovou sa naše hráčky dostali do tesného vedenia 23:22, súper však vždy vyrovnal. V závere setu zásluhou dobrých nahrávok Smataníkovej a útokov Pištělákovej sme predsa len set doviedli do víťazstva 28:26. Set trval 26 minút.

Striedania: Smataníková za Golitkovú, Pištělková za Snopkovú.

Striedania: Smataníková za Golitkovú na servis  a Pištěláková na sieť za Snopkovú

 

2.set:

Tento set bol jasne v našej réžii. Vyhrávali sme od začiatku 4:0, 8:1, neskôr až o 10 bodov 16:6 a 20:10  Hra sa nám darila najmä preto, že sme zlepšili servis, lepšie bránili na sieti a začala fungovať aj obrana v poli. V tomto sete naše hráčky ustrážili hlavnú americkú smečiarku. Set sme v pohode dohrali a zvíťazili 25:16.

Set trval 23 minút.

Striedania:  Dvojité (20:10) Smataníkovú na sieť za Pištěláková a za Golitkovú na servis Snopková.

 

3.set:

Tretí set bol veľký boj. Súper sa zlepšil a začal vyhrávať 3:1, 8:6, 11:7. Za tohto stavu tréner znovu použil dvojité striedanie (Pištěláková – Snopková), po ňom aj zvýšenou bojovnosťou v poli, útokmi stredom naše hráčky znížili na rozdiel jedného bodu (10:11). V druhom technickom  tajme sme stav vyrovnali a viedli o jeden bod (17:16). Skóre bolo však až do stavu 18:18 vyrovnané. Potom sme zásluhou aj dobrého servisu a protiútokov išli do vedenia 22:18, a neskôr 24:21. Zdalo sa rozhodnuté, Súper však v obrane sa prekonával a našimi dvoma chybami znížil na 23:24. Potom však  po dobrej obrane v poli Salanciová skráteným úderom do stredu poľa súperiek zakončila set na 25:23 a tým aj zápas.

Set trval 29 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú na sieť  a Snopková za Golitkovú (vrátili sa za 24:22.

 

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 15 b. (Ú 14, Po 1), Kuciaková 11 b. (Ú 9, Po 2),  Kóšová 9 b. (Ú 6, B 3), Herelová 8 b. (Ú 6, Po 1, B 1).

Pištěláková 6 b.(Ú 5, B 1).

 

v.h.


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. Web dizajn, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. [počet návštev: 813424, dnes je: 12. jún 2021, 12:52]