Prekvapujúco hladké víťazstvo nad Doprastavom v PKO 3:0

(6. 12. 2012)

Prekvapujúco hladké víťazstvo nad Doprastavom v PKO 3:0
1.12.2012

Naše družstvo žien získalo v sobotu v PKO dôležité víťazstvo nad Doprastavom 3:0. Pomerne hladké víťazstvo naše dievčatá dosiahli v bojovnom, ale úrovňou nie najlepšej hre. Naše víťazstvo  bolo zaslúžené, lebo počas súboja vo všetkých setoch väčšinou viedli a zvládli dôležitú koncovku prvého setu. Naše dievčatá boli výrazne lepšie v útoku a v obrane v poli. Súperky robili našim dievčatám miestami problémy účinným podaním a útokom stredom siete. Víťazstvom získalo naše družstvo nasadenie do nadstavby a play-off z prvého miesta.

Doprastav - Slávia EU BA 0:3 (-23,-19,-20). 80. minút

Rozhodcovia: Viktoríny-Lisá – Dovičovič st. Čiaroví: Jakab a Patúc.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková a Mitrengová). Nehrala zranená Pištěláková.

1.set:

Začiatok zápasu vyznel pre naše družstvo rýchlo sa ujalo vedenia 2:0. Potom sa skóre vyrovnalo a hra bola dosť vyrovnaná. Celý set však bol obojstranne poznamenaný nervozitou, z ktorej sa skôr dostali naše hráčky a v polovici setu viedli 11:8.  Nevyužité protiútoky nás stáli vyššie vedenie a Doprastav začal doťahovať, Pri stave  19:18 sa dostal prvý raz do vedenia setu. Po našom oddychovom čase sme však v závere setu prebrali iniciatívu a vyhrávali 23:22. Koncovka bola dramatická. Súperky vyrovnali na 23:23, Získali sme bod protiútokom a po vystriedaní Mitrengovej na servis namiesto Herelovej dobrým servisom zariadila víťazstvo  v tomto dôležitom prvom  sete. Set trval 25 minút.

Striedania: Smataníková za Snopkovú (18:20) a Mitrengová za Herelovú (24:23).

2.set:

Doprastav sa na začiatku ujal vedenia 2:1 a 4:3. Aj v prvom technickom tajme Doprastav viedol 8:7. Po Servise Herelovej sa naše dievčatá ujali vedenia 10:9, neskôr 13:11. Doprstav vyrova na 13:13, neskô bolo aj 14:14. Pri tomto stave a pri podaní Golitkovej sme získali trojbodový náskok 17:14, neskôr až 20:16 a do konca setu už nepustili súperky k vyrovnaniu. Koncovku sme tiež zvládli, viedli 22:17 a 23:19. Prvý setbal mal naše družstvo za 24:19 a ho aj hneď premenilo, opäť pri podaní striedajúcej Mitrengovej. V sete sme nevyužili ani  jeden oddychový čas. Set trval 22 minút.

Striedanie:  Mitrengová za Kóšovú (24:19).

3.set:

Aj v tomto sete bola iniciatíva na našej strane. Po vyrovnanom začiatku sme sa ujali vedenia 3:1, 4:2,7:4. Naša herná prevaha sa v tomto treťom sete vystupňovala. Výborne takticky sme podávali a daril sa nám aj protiútok.  V útoku často rozumne útočila najmä Golitková.  2-3 bodový náskok sme nielen udržali (11:9), ale v ďalšom priebehu ešte zvýšili na rozdiel päť bodov (18:13, 19:14) neskôr šiestich (20:14). Doprastav znížil na  20:16 neskôr bolo 21:17 a zdalo sa všetko jasné. Chybou pri zapisovateľskom stolíku nášmu družstvu zobrali bod (20:17) Tento stav využil Doprastav a začal znižovať. Horko ťažko sme získali 21. bod. Doprastav sa snažil dotiahnúť, naše družstvo však získalo dva body a vyhrávalo 23:20. Tým si vytvorili záverečný predpoklad k víťazstvu v zápase. Po vystriedaní  Mitregovej na servis jedným účinným podaním vytvorila mpožnosť nášho úspešného protiútoku a záverečným esom ukončila set na  25:23. Set trval 27 minút.

Striedania: Mitrengová za Kóšovú (23:20)

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Golitková  13 bodov (Ú: 10, Po:2 B:1),  Salanciová 12 bodov (Ú:8,Po:1,B: 3), Kuciaková 9 bodov (Ú:8, Po:1),            Kóšová 7 bodov (Ú:4,Po:2,B:1), Herelová  6 bodov (Ú:2,Po:2,B:2)

Najbližšie má naše družstvo voľno. V sobotu 15.12.   o 17.hod. hrá naše družstvo s lídrom tabuľky SVS Post Schwechat .

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.