Povinné víťazstvo Slávie EU doma nad Splitom 3:0 (13,13,11)

(28. 1. 2013)

Naše družstvo po troch prehrách (vonku Kamnik, Maribor a doma Rijeka) sa potrebovalo „chytiť“.  Družstvo Splitu je v tejto sezóne ľahší súper, s ktorým naše dievčatá v 1.časti v Splite vyhrali 3:0 a preto víťazstvo sa naozaj očakávalo. Je to družstvo mladé a výrazne v ňom vyniká len diagonálna hráčka Andelič (č.14). Táto hráčka tak v Splite, ale aj u nás na domácej palubovke robila našim blokárkam a obrane v poli veľké starosti a len sporadicky sme jej útok odvrátili. Napriek tomu hladké víťazstvo našich dievčat bolo presvedčivé. V zápase dostali príležitosť aj viaceré náhradníčky a prvý raz v tejto sezóne od operácie kolena nastúpila blokárka Monika Rákošová.

Slávia EU BA – ZOK Split 1700  3:0 (13,13,11). 66. minút

Rozhodcovia: Gaal + Vojtíšek (CZE)

Čiaroví: Belianský + Zakuťanský

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Smataníková, Pištěláková, Mitrengová, Rákošová, Čontofalská).

1.set:

Jasný začiatok pre naše družstvo. Viedli sme 11:5 neskôr 21:13 a set vyhrali 25:13. V priebehu setu dostali už šancu aj náhradníčky. Prvý raz od zranenia striedala v závere setu Herelovú Rákošova a hrala aj Čontofalská, ktorá nahradili na bloku Kóšovú.  Set trval: 20 minút.

Striedania: Pištéláková za Snopkovu a Smataníková za Golitkovú (11:7), Čontoflaská za Kóšovú (17:7), Rákošová za Herelovú (21:13) a Mitrengová za Kuciakovú (22:13).

2.set:

Druhý set mal podobný priebeh ako prvý. Split mal problémy s našim servisom a útoky našich dievčat skončili prevažne bodom. Len smečiarku Andeličovú nevedeli naše hráčky ubrániť. Po čiastočne vyrovnanom začiatku (6:6) sme prevzali iniciatíviú a viedli postupne 13:9 a 20:11. Od tohto stavu dovolili naše hráčky súperkám získať luž len dva body a zvíťazili sme tak ako v prvom sete 25:13. Set trval tiež 20 minút.

Striedania: Pištěláková za Snopkovú (19:11), Smataníková za Golitkovú (21:11), Mitrengová za Kuciakovú a Rákošová za Herelovú (22:11).

3.set:

Do tretieho setu nastúpila namiesto Golitkovej Pištěláková a Snopkovej Smataníková. Tento set podobný priebeh ako predchádzajúci. Po vyrovnanom začiatku 3:3 išlo naše družstvo do výrazného vedenia 13:7 a 16:8.  Aj záver bol jasný. Náskok sme zvýšili 20:9 a 22:10. Koncovku setu sme dohrali bez problémov a zvíťazili 25:11 za 20 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (16:8), Rákošová za Kóšovú (19:9), Snopková za Smataníkovú (20:9) a Čontofalská za Herelovú (22:10)

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kóšová 11 b. (Ú:7, B:2, Po:2), Salanciová  10 b. (Ú:6, B:1, Po:3), Kuciaková 9.b (Ú:7, B:2), Herelová 8 b. (Ú:5, B:1, Po.2), Pištěláková 7 b. (Ú:4, B:2, Po.1).

Najbližšie naše družstvo čaká finále Slovenského pohára. Hrá s v Hant  Aréne. V sobotu sa naše družstvo stretne v semifinále s Pezinkom o 11.00 h. V nedeľu po postupe sa ženské finále hrá o 14.30 h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056405, dnes je: 20. apríl 2024, 07:23]