Veľmi zlý výkon a prehra doma s Rijekou 0:3.

(14. 1. 2013)

Veľmi zlý výkon a prehra doma s Rijekou 0:3.
12.1.2013

Prvý zápas MEVZY v Novom roku nášmu družstvu nevyšiel. Po zlom výkone celého družstva prehral pred domácim publikom prekvapujúco doma 0:3. Prehra o to viac mrzí, lebo naše družstvo stál bojuje o zotrvanie v prvej štvorke a tým postup do final-four. Táto prehra to veľmi skomplikovala. Výkon našich dievčat po mesačnej hernej prestávke kvôli sviatkom bol slabý. Najmä od smečiarky Salanciovej, blokárok, oboch nahrávačiek i liberky. Absolutórium si zaslúžili  len Kuciaková a Golitková, ale aj tie v priebehu zápasu upadli do priemeru. Naše hráčky na rozdiel od mnohých predchádzajúcich zápasoch MEVZY od začiatku hrali bez elánu potrebného nadšenia a aj tým sa im hra nedarila.  Družstvo podalo diametrálne odlišný výkon k zápasu v Rijeke, aj keď treba poznamenať, že vtedy družstvu Rijeky chýbali dve hlavné zranené smečiarky, pričom ešte treba ešte dodať, že deň predtým hrali vo Viedni, kde napriek hladkej prehre sa na náš zápas pripravili lepšie ako naše družstvo.

Slávia EU BA – ŽOK Rijeka 0:3 (-23,-19,-15). 73 minút.

Rozhodcovia: Adler a Éva (HUN)  Čiaroví:  Jakab ml. a Gerboc.

Základná zostava: Salanciová, Kuciaková, Kóšová, Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová

Striedali: Smataníková, Pištěláková, Mitrengová.

1.set:

Od začiatku sme boli v defenzíve. Naše útoky boli slabé, málo dynamické, blok neúčinný a obrana slabá. Ľah ko sa súper dostal do vedenia a vyhrával 6:0, 9:0! len postupne sme hru zlepšovali a náskok súpera znížili (7:10). Rijeka však dobre útočila a nebezpečne podávala. Zvýšila náskok na 14:8 neskôr 22:17.  Za tohto stavu sme druhý raz začali náskok znižovať až na rozdiel jedného bou 22:21. Nedorozumenie v obrane v poli nás stálo vyrovnanie a súper išiel do vedenia 23.21 a mečbal premenil za 24:21. Rozhodujúcim momentom bola pre ďalší vývoj stretnutia práve naša nedôsledná koncovka od stavu 21:22. Set trval 23 minút.

Striedania: Smataníková za Snopkovú a Pištěláková za Golitkovú 8:14, vrátili sa za 7:11) a Mitrengová za Salanciovú (17:22)

2.set:

Zdalo sa, že sa naše družstvo v tomto sete „chytí“. Žiaľ hrali sme znovu slabo od začiatku. Prehrávali sme 0:5, 1:6 neskôr 6:13. Veľmi slabo a neúčinne naše dievčatá podávali, pričom veľa podaní kazili. Blok bol stále zle postavený a nehrali sme kombinačne, len obrana v poli sa o niečo zlepšila. Smečiarsky nás ako tak „držala“ len Kuciaková a postupne aj Golitková. Striedania ani oddychové časy nepomohli. Výkon našich hráčok bol stále slabý. Rijeka aj v druhej časti setu si udržiavala náskok 4-5 bodov (19:13, 22:18) a set ukončila za 24 minút  25:19.

Striedania: Pištěláková za Snopkovú na sieť a Smataníková za Golitkovú na servis (18:16:11, vrátili sa za stavu 8:16), Mitrengová na servis za Salanciovú (11:19),

3.set:

Naše družstvo malo v tomto sete poslednú šancu vývoj zvrátiť. Aj sa to zdalo na začiatku setu, ktorý bol vyrovnaný. Postupne však sa Rijeka začala opäť zásluhou dobrých útokov, našich slabých blokov a účinného podania presadzovať.  V polovičke setu mal znovu trojbodový náskok (12:9), neskôr 14:9. Nám nepomohli ani v tomto priebehu striedania (12:17), Rijeka  náskok zvýšila na 22:15. Od tohto stavu naše družstvo už neurobilo ani bod a prehralo za 20 minút 25:15.

Striedania: Pištěláková za Snopkovú a Smataníková za Golitkovú (12:17), vrátili sa 15:22 a Mitrengová na servis za Kóšovú (14:22).

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Kuciaková 11 b. (Ú: 11 = 50%, B:0, Po:0), Golitková 11 b. (Ú: 11= 49%, B:0, Po:2), Herelová 8 b. (Ú:5= 45%, B:2, Po:1), Kóšová 7 b. (Ú:3 = 43%, B:4, Po:0).

Najbližší zápas hrá naše družstvo v Maribore v sobotu 19.1.2013

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.