Slávia UKSlávia UK

Víťazstvo Slávie EU v semifinále SP


(11. 2. 2013)

Víťazstvo Slávie EU 3:1 nad VŠK Paneurópa v semifinále SP a postup do finále.

Naše družstvo žien nastúpilo v sobotu 2.2.2013 na semifinálový zápas SP proti VŠK Paneurópa.  Zápas bol náročný. Výkonnosť družstva Paneurópy sa zvýšila, čoho výsledkom boli aj dve víťazstvá v nadstavbovej časti extraligy s Pezinkom. Prvé dva sety zápasu naše hráčky zvládli avšak postupne náš výkon upadal, čoho dôsledkom bol aj prehratý tretí set a vo štvrtom sme zvíťazili v dramatickej koncovke len tesne. Víťazstvom si naše družstvo zabezpečili postup do nedeľňajšieho finále, v ktorom sa stretne s rivalom Doprastavom, ktorý bez problémov v druhom semifinále zvíťazil nad Pezinkom 3:0.

Slávia EU Bratislava - VŠK Paneurópa Bratislava 3:1 (16, 20, -20, 24)

Zápas trval: 107 minút. Rozhodovali: Schimpl a Viktoríni-Lisá, 200 divákov.
Slávia Ekonomická univerzita:

Základná zostava: Snopková 1, Golitková 9, Herelová 9, Kuciaková 20,  Salanciová 16, Kóšová 10, libero Hinzellerová (striedali: Smataníková 2, Pištěláková 6, Mitrengová 2, Rákošová 1).

VŠK Paneurópa:

Nagyová 1, Bognárová 15, Šipošová 2, Marjenková 8, M. Hnátová 16, Kručovská 14, libero Plavčanová (Čierna 0, Uváčiková 2, Behúnová 7). Trénerka: M. Cibulová.


1.set:

Do zápasu vstúpilo lepšie naše družstvo. Na prvom technickom time-oute sme viedli 8:3. Naše hráčky jasne dominovali. Súperky dostávali pod tlak dobrým servisom a obranou na sieti a po bloku. Súperky pôsobili ustráchane a naše družstvo v ďalšom priebehu ďalej zvýšilo náskok na 13:5. Paneurópa sa trochu otriasla a po ese Kručovskej znížila na 15:23. Slávia vyhrala prvý set 25:16.

 

2.set:

Druhý set mal podobný priebeh. Hráčky Paneurópy sa trápili na príjme a nevedeli sa presadiť cez dobre blokujúceho súpera. Od začiatku sme viedli až 9:2. Paneurópa však pri servise Marjenkovej znížila na 6:9 a po úspešných útokoch ex-slávistky Hnátovej a Behúnovej Paneurópa znížila na rozdiel jedného bodu - 9:10.  Ani po našom tajme sme Paneurópu nezastavili a iedla a po ese Hnátovej viedla 11:10. Naše hráčky však zapli na vyššie obrátky a otočili sme na 15:11. V týchto fázach sa však hral veľmi dobrý volejbal, Paneurópa pôsobila hrala lepšie ako v prvom sete, naše družstvo robilo časté chyby. Postupne  naše hráčky si vybudovali náskok 20:15. V koncovke súperky znížili na 20:17, ale naše dievčatá zvrat nepripustili a vyhrali 25:20.

 

3.set:

Do tretieho setu vstúpila lepšie Paneurópa a po útoku Hnátovej viedla 5:2 a neskôr 7:3. Naše hráčky  však rýchlo vyrovnali po bloku Herelovej 7:7. Paneurópa však hralo dobre v obrane v poli a darili sa jej riskantné útoky. Postupne viedli 12:8 a 17:12! Po dobrých blokoch Golitkovej sme znížili na 15:17. Súperkám sa však mimoriadne darilo a my sme sa trápili. Dobre rozbehnutý set si Paneurópa nechcela dať vziať, v koncovke hrali koncentrovane a vybojovali si aj prvý setbal - 24:18. Naše hráčky znížili na 20:14, ale tretí setbal Paneurópa využila a vyhrala 25:20.


4.set:

Začiatok setu nášmu družstvu nevyšiel. Paneurópa išla podobne ako v treťom sete do vedenia a viedla 5:1. Hra sa im naďalej veľmi darila a náskok zvýšila až na 9:2! Naše hráčky však zapli a po ese Pištělákovej a bloku Kuciakovej sme znížili na 8:9. Paneurópa sa nevedela dostať z postavenia a pri servise Pištělákovej sme otočili skóre na 11:9. Ďalší priebeh bol vyrovnaný. Pri druhom technickom time-oute naše družstvo viedlo 16:15. Postupne sme zvýšili náskok na 20:16 a zdalo sa rozhodnuté. Viaceré chyby a nekoncentrovanosť nás stálo zníženie náskoku a aj vedenie Paneurópy o jeden bod - 22:21. Koncovka bola dramatická, ale prvý setbal si vybojovala Panerópa - 24:23. Ulievkou do autu sa pripravili o bod a stav bol vyrovnaný 24:24. Záver patril však Smataníkovej. Po predchádzajúcom opakovanom bloku sme využili protiútok a prišla na servis. Po ese o pásku sme získali prvý mečbal. Ten hneď využila blokom Kóšová a zvíťazili sme 26:24 a postúpili do finále.

 

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 17 b.(Ú:16,B:1), Salanciová 16 b.(Ú:11,Po:3,B:2), Herelová 12 b. (Ú:7,B:5), Kóšová 10 b.(Ú:6,Po:1,B:3).
v.h.


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. Web dizajn, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. [počet návštev: 813428, dnes je: 12. jún 2021, 13:00]