Slávia UKSlávia UK

Slávia Ekonomická univerzita zdolala Paneurópu 3:1 v prvom zápase nadstavbovej časti Extraligy žien.

(11. 2. 2013)

Prvý zápas v nadstavbovej súťaže extraligy nášmu družstvu aj keď ťažko, ale vyšiel. Po víťazstve v semifinále SP zvíťazil aj na domácej palubovke tým istým rozdielom. Zápas to pre naše hráčky nebol ľahký, lebo Paneurópa zaznamenala výkonnostný pokrok a naši tréneri nechali sedieť Salanciovú a Golitkovú pre zranenia a šetrili ich na sobotňajší zápas MEVZY proti Gödöllő. Naše víťazstvo bolo napriek tomu zaslúžené a len tretí set zápasu sme stratili v koncovke zbytočne. V tabuľke nadstavbovej časti extraligy je naše družstvo na 1.mieste. Má v rámci regulatívu súťaže započítané aj dva vyhraté zápasy s Doprastavom z MEVZy (3:1 a 3:1).

Slávia EU Bratislava - VŠK Paneurópa 3:1 (25, 18, -24, 18)
Zápas trval: 105 minút, rozhodovali: M. Sarka a Bajči.
Slávia EU:  Základná zostava: Snopková 1, Pištěláková 12, Kuciaková 15, Mitrengová 13, Kóšová 20, Herelová 7, libero Hinzellerová (striedala Smataníková 3). Tréner: M. Hančík.
Paneurópa: Čierna 2, Behúnová 16, Bognárová 10, Šipošová 16, Marjenková 5, Kručovská 10, libero Plavčanová (Nagyová 1, M. Hnátová 0). Trénerka: M. Cibulová.

1.set:

Po vyrovnanom začiatku sa naše družstvo dostalo do vedenia 6:3, 8:4. V ďalšom priebehu Paneurópa znížila na 7:9 a 10:11. Zlepšeným servisom a blokom sme náskok v polovici setu zvýšili na 19:16. V závere setu však naše hráčky neudržali náskok, neúčinne smečovali (Mitrengová) a Paneurópa znížila 17:19, neskôr až na rozdiel jedného bodu 22:23. Nevyužili sme možnosť setbalu a zrazu bol stav vyrovnaný 24:24 a aj 25:25. Po obrane v poli dvoma protiútokmi sme bodovali a získali set 27:25. Set trval 30 minút.

Striedania: Mitrengová na servis za Snopkovú (24:24).

2.set:

Druhý set sa pre naše družstvo vyvíjal lepšie. Vyhrávali sme stále dvojbodovým rozdielom 3:1, 5:2, 6:4, 8:6, 9:7, 10:8, 14:12. Naše hráčky hrali dobre v obrane v poli, ale protiútok bol málo dynamický a neefektívny. Paneurópa znížila na 12:13, ale pri druhom technickom tajme sme zvýšili na 16:13. V ďalšom priebehu sme náskok zvýšili až na rozdiel šiestich bodov - 22:16. V koncovke Paneurópa bodovala dva razy (22:18) ale to bolo všetko. Naše hráčky koncovku ustrážili a vyhrali 25:18. Set trval 22 minút.

Striedania: Žiadne

3.set:

Od začiatku mali naše hráčky problém. Po vyrovnanom skóre (1:1) sme prehrávali najskôr o jeden bod (2:3, 4:5) neskôr stále o dva body (5:7, 6:8, 7:9, 8:10, 10:12, 11:13). Potom zásluhou našej málo dôraznej hry Paneurópa zvýšila na 16:13. V závere setu naše dievčatá zabrali, náskok súperiek vyrovnali na 17:17. Ujali sa aj vedenia 18:17 a 21:18. Súperky však troma bodmi znížili na 21:20. Naše dievčatá priali ďalší bod 23:21 a mali šancu v protiútoku získať mečbal na 24:21. Nedôrazom oň prišli a v ďalšom priebehu koncovky setu sme zrazu prehrávali 22:23. Koncovku naše dievčatá nezahrali dobre a po stave 24:24 pustili víťazstvo súperkam, ktoré vyhrali tento set 26:24. Trval 30 minút.

Striedania: Žiadne.

4.set:

V tomto sete však naše hráčky zabrali. Hneď od začiatku získali náskok 5:1, v polovici setu už 13:7 a 14:8. Viaceré chyby na našej strane znamenali šnúru pre Paneurópu, ktorá znížila na 12:14. Po našom oddychovom čase ešte získali bod na 14:13, ale v ďalšom priebehu si naše hráčky vybudovali náskok 16:14, 19:15, 21:15 a 23:16. To bol kľúčový moment setu. Paneurópa síce v závere ešte znížila dvoma bodmi, ale naše hráčky už set a víťazstvo dotiahli s prevahou do konca a vyhrali 25:18. Set trval 23 minút.

Štatistika (podľa SVF):

Kóšová 20 bodov, Kuciaková 15 bodov, Mitrengová 13 bodov, Pištěláková 12 bodov.

Druhý zápas nadstavby 1-4 zohrá naše družstvo v Pezinku v sobotu 16.2.2013 o 18.00 h.