Slávia UKSlávia UK

Slávia Ekonomická univerzita vyhrala na palubovke Paneurópy 3:0 v treťom zápase nadstavby.

(22. 2. 2013)

Slávia Ekonomická univerzita vyhrala na palubovke Paneurópy 3:0 v treťom zápase nadstavby.

21. 02. 2013

V  treťom zápase nadstavby extraligy naše hráčky zvíťazili na palubovke Paneurópy v Mlynskej doline  pomerne hladko 3:0 a zabezpečili si definitívne 1.miesto v tabuľke nadstavbovej časti Extraligy. Tento cenný výsledok dosiahlo naše družstvo napriek  zdravotným ťažkostiam  viacerých hráčok (Salanciová a Čontofalaká  – nehrali)  a Kuciaková so  ťažkosťami.

VŠK Paneurópa - VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-19, -14, -21)
64 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Szász, 60 divákov.
Paneurópa: Čierna 0, Behúnová 6, Bognárová 5, M. Hnátová 6, Kručovská 6, Repovská 2, libero R. Kubaliaková (Nagyová 0, Šipošová 3). Trénerka: M. Cibulová.
Slávia EU: Kuciaková 3, Kóšová 9, Snopková 0, Herelová 11, Pištěláková 12, Golitková 12, libero Hinzellerová (Mitrengová 1, Smataníková 4, Rákošová 2). Tréner: M. Hančík.

1.set.

Našim hráčkam znovu nevyšiel začiatok setu. Po nedôrazných útokoch a zlých blokoch sme prehrávali 1:5 a 1:8!. Postupne sa naše hráčky vložili do hry  a začali doťahovať náskok súperiek (7:8). V ďalšom priebehu zásluhou dobrých blokov, zlepšeného protiútoku naše hráčky prebrali iniciatívu, získali náskok 22:16 a set dohrali s víťazstvom 25:19. Trval 22 minút.

Striedanie: Smataníková  - Snopková (1:6)

2.set:

Začiatok setu bol vyrovnaný (2:2, 4:4). Na prvom technickom tajme sne viedli 8:6 a v ďalšom priebehu si naše dievčatá udržiavali dvojbodový náskok (9:7, 10:8, 14:11). Od tohto stavu šnúrou siedmich bodov za sebou získali náskok 21:11. V koncovke už súperky, ktoré hrali pomerne slabo získali len tri body a zvíťazili sme 25:14. Set trval 17 minút. Set sme odohrali bez tajmov.

Striedania: žiadne

3. set.

Tretí set ako obyčajne po vedení 2:0 na sety bol najvyrovnanejší. Od stavu 4:3 pre Paneurópanky naše hráčky zabrali a získali vedenie 10:5 a 14:7.  Súperky však zásluhou našich nedôrazných útokov začali náskok znižovať (15:19) až na rozdiel dvoch bodov (20:22). Koncovku však naše hráčky zvládli. Dovolili súperkám získať už len bod y set vyhrali 25:21. Trval 25 minút.

Striedania: Snopková – Smataníková (15:9) a Rákošová – Herelová (17:9)

Najviac bodujúce hráčky:

Golitková 12 b. Pišeláková 12 b. Herelová 11 b., Kóšová 9 b.

Posledný zápas nadstavbovej časti zohrá naše družstvo v sobotu 2.3. o 17.00 h na domácej palubovke s VTC Pezinok.

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.