Slávistky zvíťazili aj v poslednom zápase nadstavby nad Pezinkom doma 3:0 a do play-off idú z 1.miesta.

(3. 3. 2013)

Slávistky zvíťazili aj v poslednom zápase nadstavby nad Pezinkom doma 3:0 a do play-off idú z 1.miesta.

02. 03. 2013

Výsledok posledného zápasu nadstavbovej časti extraligy už nemohol ovplyvniť umiestnenie na 1-4 mieste. Naše družstvo však chcelo doma ukázať dobrý volejbal. Napriek víťazstvu 3:0 nebol to z našej strany vrcholná hra. Výborné zákroky našich hráčok v poli a na sieti sa striedali s pomerne častými nevynútenými chybami. Víťazstvo nášho družstva bolo však naprosto zaslúžené, keď v zápase vynikli najmä naše stredové hráčky Herelová a Kóšová.

Slávia Ekonomická univerzita Bratislava – VISTA Real Pezinok 3:0 (13,22,23).
Zápas trval: 77 minút, rozhodovali: Bajči a Sloboda.
, 150 divákov.
Slávia EU: Snopková 0, Kuciaková 10, E. Salanciová 7, Kóšová 14, Herelová 10, Golitková 5, libero Hinzellerová (Mitrengová 0, Smataníková 0, Rákošová 1, Pištěláková 2). Tréner: M. Hančík.
Pezinok: Halmová 5, Povrazníková 7, Bujdošová 6, Cagáňová 3, Fabikovičová 2, Hrdá 5, libero Paveleková (Barboríková 0, Kostelanská 3,

1.set:

Tento set bol jasne pre naše družstvo. Od začiatku sme viedli (3:1,7:2, 10:5). Daril sa nám servis (Kóšová, Herelová) a súperky mali problém na príjme podania. Postupne však Pezinok znížil  nepriaznivé skóre na 8:10 najmä vinou našich nevynútených chýb a nedôrazného útoku našich smečiarok. V ďalšom priebehu naše hráčky znovu zabrali (18:10, 20:11) a do konca setu nedali Pezinku žiadnu šancu. Vyhrali sme 25:13. Set trval 22 minút.

Stríedania: Smataníková za Golitkovú a Pištéláková za Snopkovú (18:10), Mitrengová Za Salanciovú (20:11) a  Rákošová za Herelovú (22:12).

2.set:

Druhý set však začali naše hráčky zle. Po chybných útokoch sme zrazu prehrávali 0:4, 1:5, 3:6, 4:8 a 5:11. Hra sa nám nedarila najmä v útoku a na bloku. Postupne však naše dievčatá spresnili hra a podarilo sa im znížiť náskok súperiek na dva body (11:13). Pezinok však riskoval servis a útok a dobre hrali v obrane. Opäť získali náskok 16:12 a v závere setu 20:16. Potom však nastúpili naše hráčky. Šnúrou bodov najmä zásluhou výborného servisu Kóšovej a protiútoku vyrovnali stav na 20:20. Pezinok síce ešte viedol 21:20 , ale po opätovnom vyrovnaní 21:21 naše hráčky dvoma bodmi sa ujali vedenia 23:21 a neskôr získal aj setbal 24:22, ktorý hneď premenili a zvíťazili 25:22. Set trval 27 minút a naše dievčatá ho zachránili v hodine dvanástej.

Striedania: Pišteláková za Snopkovú a Smataníková za Golitkovú 13:17, vrátili sa za 20:21).

3.set:

Do tretieho setu sme nastúpúili s nahrávačkou Smataníkovou a na miesto Golitkovej hrala Pištěláková. Aj v tomto sete sme mali problém. Pezinok sa rozohral, naďalej riskoval servis, útok a dobre bránil. Našim hráčkam sa len postupne darili útoky od smečiarok a niekedy aj bloky. Začiatok bol vyrovnaný (2:2). Neskôr sme viedli 7:2, Pezinok však stiahol 6:8 a aj sa ujal vedenia 9:8, 10:9. V polovici setu viedol 15:12. Bola to však znovu Kóšová, ktorá perfektnými podaniami „otočila“ na 18:15 ! Naše družstvo prebralo iniciatívu a zdalo sa, že set aj zápas dokončíme bez problémov. Viaceré nedôslednosti, vlastné chyby dostali na koňa zase Pezinok, ktorý síce prehrával 17:19 neskôr  20:21, ale  vyrovnal na 21:21. Koncovka bola náročná. Naše družstvo bodovalo na 23:22, neskôr aj získalo dva mečbaly  24:22. Mitrengová na servise neuspela a Šmitalová znížila na 23:24. Náš tréner zobral druhý tajm a po ňom Pezinčanka nezvládla  smečovaný servis vo výskoku, dala ďaleko do autu a naše družstvo zvíťazilo 25:23. Set trval 28 minút.

Striedania: Golitková za Smataníkovú a Snopková za Pištelákovú (21:21), vrátili sa za 23:22. Mitrengová za Salanciovú 24:22.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kóšová 15 b. (Ú:5,Po:6,B:4), Kuciaková 10 b.(Ú:8,B:2), Herelová 9 b. (Ú:5,Po:2,B:2), Salanciová 7 b. (Ú:6,B:1)

8. COP Nitra 24 11 13 40:44 33
9. MŠK Žiar nad Hronom 24 6 18 29:58 20 - baráž o udržanie sa v najvyššej súťaži
10. ŠŠK Vivus Bratislava 24 0 24 5:72 0 - vypadáva do 1. ligy

Dvojice pre štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá)
Slávia EU Bratislava (1) - COP Nitra (8)  v stredu 6.3.2013 o 17.00 h. a 13.3.2013 v Nitre.

• VK Doprastav Bratislava (2) - KV MŠK Oktan Kežmarok (7)
  • VŠK Paneurópa Bratislava (3) - VK Spišská Nová Ves (6)
  • VISTAreal Pezinok (4) - Volley project UKF Nitra (5)

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1052022, dnes je: 29. marec 2024, 15:55]