Slávistky zvíťazili aj v druhom zápase nad COP Nitra 3:0 a postúpili do semifinále play-off

(16. 3. 2013)

Družstvo žien v druhom zápase ¼ finále play-off v Nitre zvíťazilo tým istým skóre ako v prvom 3:0. Keďže sa Štvrťfinále play-off hrá na dva víťazné zápas, postúpili sme do semifinále, kde nás čaká po prekvapujúcich víťazných zápasoch s Pezinkom  družstvo UKF Nitra. Semifinále sa hrá už na tri víťazné stretnutia a naše družstvo začína sériu doma v stredu 20.3.2013

COP Nitra - Slávia EU Bratislava 0:3 (-14, -16, -19) - konečný výsledok  série 0:2
68 min, rozhodovali: Královič a Schimpl, 150 divákov
COP: Začková 1, Hudecová 11, Grolmusová 3, Bibková 1, Kmecová 1, Šipková 5, libero Pisarčíková (Maštalírová 1, Čepová 1, Candráková 1, Budáčová 1, Písečná 4). Tréner: T. Varga.
Slávia EU: Smataníková 0, Kuciaková 11, Mitrengová 5, Kóšová 11, Herelová 8, Golitková 9, libero Hinzellerová (Salanciová 1, Snopková 0, Rákošová 1, Čontofalská 0). Tréner: M. Hančík.

1.set:

Nastúpili sme v základnej zostave s Mitrengovou namiesto Salanciovej. Po vyrovnanom začiatku 1:1 malý získali náskok mladé hráčky z COP (3:1, 3:2). Pomerne vyrovnaný stav bol až do stavu 10:9. Naše hráčky postupne však prevzali iniciatívu a viedli 12:9, 15:10 a 19:13. Od tohto stavu už súperky v koncovke získali len jeden bod a set sme jasne vyhrali 25:14. Trval 24 minút.

Striedania: Salanciová za Smataníkovú (19:13) a Snopková za Golitkovú (24:14).

2.set:

Do druhého setu na smečiarsky post nastúpila Salanciová miesto Mitrengovej. Tento set bol od začiatku v znamení našej prevahy. Viedli sme 3:2 a po šnúre bodov 11:3, 15:4, 17:8, 19:9. Súperky znížili až v závere setu, ale set sme bez problému vyhrali 25:16. Trval 20 minút.

Striedania. Rákošová za Herelovú (11:2), Mitrengová za Smataníkovú (13:3), Snopková za Golitkovú (14:4) a Čontofalská za Kóšovú (18:9).

3.set Nastúpili sme v rovnakej základnej zostave ako v prvom sete. Napriek nášmu rýchlemu vedeniu 5:0, v ďalšom priebehu súperky sa snažili bojovnosťou nášmu družstvu vzdorovať Stále sme si udržiavali náskok (9:5, 10:6, 11:7, 12:8, 14:9). V polovici setu Nitranky znížili na rozdiel troch bodov (14:17), neskôr dvoch (15:17). V ďalšom priebehu bol stav 18:15, potom naše hráčky však zapli a do konca setu dovolili súperkám získať  už len jeden bod. V koncovke sme náskok zvýšili na 23:18 a prvý setbal sme mali za stavu 24:19, ktorý naše hráčky aj premenili a vyhrali 25::9.  Set  trval 25 minút.

Striedania: Mitrengová za Smataníkovú (18:15), Snopková za Golitkovú (18:16), ktorá sa za stavu 24:19 vrátila.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Golitková 11 b.(Ú:5,Po:3,B:3), Kuciaková 9 b.(Ú:6,Po:1,B:2), Kóšová 8 b. (Ú:4,B:4), Herelová 8 b.(Ú:7,B:1)

Najbližšie hrá naše družstvo prvý semifinálový zápas s UKF Nitra v stredu 20.3.2013 doma o 17.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056168, dnes je: 19. apríl 2024, 08:22]