Slávia EU v prvom semifinále doma s UKF Nitra víťazne 3:0.

(21. 3. 2013)

Na naše družstvo v prvom zápase semifinále čakalo družstvo UKF Nitra prekvapujúci víťaz ¼ finálových stretnutí s Pezinkom. Ambiciózne družstvo s veľkou motiváciou a  dobrou smečiarkou Štrbovou (na hosťovaní s Poltára) prišlo na zápas s početnými divákmi dobre naladené. Na tento zápas boli však naše hráčky dobre pripravené a koncentrované. V zápase nenechali nič na náhodu a až na niekoľko zaváhaní s vlastnými chybami v druhom sete zvíťazili nad obávaným súperom podľa očakávania v troch setoch. Urobili prvý ľahší krok v semifinálovej sérii hranú na tri víťazné zápasy.

Slávia EU Bratislava – Volley project UKF Nitra 3:0 (9, 19, 13) - stav série 1:0
69 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Schimpl, 200 divákov.
Slávia EU: Smataníková 1, Golitková 11, Kuciaková 7, E. Salanciová 8, Kóšová 9, Herelová 7, libero Hinzellerová (Mitrengová 2, Snopková 1, Rákošová 0, Pištěláková 5). Tréner: M. Hančík.
UKF Nitra: D. Hradecká 1, Richweissová 4, Kukučková 6, Stümpelová 3, Štrbová 5, Frindtová 7, libero L. Hradecká (Grulišová 0, Mikulajová 1, Ružbaská 0). Tréner: Ľ. Červeň.

1.set:

Od začiatku si naše hráčky získali u súperiek rešpekt dobrým podaním, blokom a protiútokom. Viedli sme hneď 4:1 a pri prvom technickom tajme bolo už 8:2, 11:2. Po výbornom podaní Kóšovej sme videli až 14:2. Ani v ďalšom priebehu sme súperkám nedovolili sa chytiť a náskok narastal (16:3). Súperky po našom prvom chybnom podaní a nepremenených protiútokoch získali postupne niekoľko bodov (16:4, 18:5, 19:7). Náskok sme však znovu zvýšili na 23:7. Od tohto stavu Nitranky do konca setu uhrali už len dva body a tak prvý set sme jasne vyhrali 25:9. Trval 23 minút.

Striedania: Rákošová za Smataníkovú (16:3) a Snopková za Golitkovú (16:4)

2.set:

Po vyrovnanom začiatku 3:3 sa naše hráčky ťažšie a len postupne presadzovali. Získali sme dvojbodový ásko (5:3) ale nepodarilo sa našim hráčkam ho zvyšovať ako v prvom sete. Nitranky znížili na 5:4 a pri prvom technickom tajme bolo 8:5 pre naše družstvo. Súperky sa rozohrali v obrane v poli a mali dobrý príjem podania. Dvojbodový náskok sme mali za stavu 9:7, ale neskôr už len jednobodový 10:9. Na druhom technickom tajme sme mail opäť trojbodový náskok (16:13) a zvýšili náskok na 21:15. Z tohto stavu pri našom zlom príjme podania sa nám nedarili útoky, súperky bojovali a znížili na 21:19. V koncovke však naše hráčky hrali koncentrovane a nedovolili už súperkám získať bod a tak druhý set sme vyhrali 25:19. Set trval 25 minút.

Striedania: Pištěláková za Smataníkovú a Snopková za Golitkovú (17:14), vrátili sa za stavu 21:19. Mitrengová za Salanciovú (21:18).

3.set: Tretí set na začiatku bol v podobnom priebehu ako druhý. Po stave 3:3 si naše hráčky začali budovať náskok. Vyhrávali postupne 8:4, 10:5, 11:7. Od tohto stavu zásluhou výborne podávajúcej Salanciovej naše družstvo získalo náskok 16:7. Po dobrých blokoch sme zvýšili na 18:7 a set už bol jasne  v našej réžii.  V koncovke sme viedli 21:11, 23:13, set vyhrali 25:13 a zápas 3:0. Set trval: 21 minút.

Striedania:  Rákošová za Kóšovú (18:7), Pištéláková za Smataníkovú (21:11), Snopková za Golitkovú (22:18) a Mitrengová za Salanciovú (23:13)

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Golitková 11 b., Salanciová 8 b., Kóšová 9 b., Kuciaková  7 b., Herelová 7 b.

Druhý zápas semifinále  hrá naše družstvo v Nitre v sobotu 24.3. o 18. h.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051862, dnes je: 28. marec 2024, 12:54]