Slávia UKSlávia UK

Ročník 1972. Trénerskú anketu ovládli spolužiaci z FTVŠ


(5. 5. 2016)

Najlepšími trénermi v ankete Volejbalista roka 2015 sa stali kluboví kormidelníci Martin Hančík (Slávia EU Bratislava) a Ľuboslav Šalata (VK MIRAD PU Prešov). Obaja doviedli svoje družstvá k majstrovskému titulu a ich tímy sú na čele aj v prebiehajúcom ročníku extraligy. Obaja vyhrali v ankete ocenenie pre najlepšieho trénera prvýkrát. Spája ich však omnoho viac. Obaja sa narodili v roku 1972, proti sebe hrali ako juniori a navyše boli spolužiakmi na Fakulte telesnej východy a športu.

Hančíkovi chvíľu trvalo kým zalovil v spomienkach, ale napokon spolu s vedľa sediacim Šalatom spoločne zložili mozaiku. "Hrali sme proti sebe ešte ako juniori. Ľubo hral za Červenú hviezdu a ja za Sláviu. Červenka mala vtedy fantastickú generáciu, v tíme boli okrem Ľuba aj Marek Kardoš, Rišo Nemec, či Vlado Procházka. V seniorskej kategórii sme už spolu nehrávali," pospomínali si Hančík so Šalatom.

Ocenenie tréner roka Hančíka potešilo. "Je to pocta. Som rád, že ľudia vedia oceniť prácu aj na klubovej úrovni. Je to ocenenie pre celý klub, pretože bez podmienok aké nám vytvára Slávia a Ekonomická univerzita, bez fantastického kolektívu, realizačného tímu a v prvom rade hráčok, ktoré sú strojkyňami úspechu, by som toto ocenenie nedostal. Za to im chcem poďakovať a patrí to celému klubu," povedal Martin Hančík.

Bratislavčanky získali v minulej sezóne double za triumf v Slovenskom pohári aj v extralige. Po úspešnom ročníku opustili tím skúsené hráčky Miroslava Kuciaková, Monika Rákošová, či Diana Mitrengová, ale Slávia na sile nestratila. V novej sezóne ešte Hančíkove zverenkyne neprehrali a s 21 víťazstvami za sebou vyrovnali minuloročný rekord práve volejbalistov Prešova. "Bol by som veľmi nerád, keby sme prehrali v najnevhodnejšej chvíli či už v Slovenskom pohári, alebo v play off. Čím je víťazstiev viac, tým môže prehra viac ublížiť. Dievčatá sa na to musia psychicky pripraviť. Bolo by fajn keby sme to potiahli čo najdlhšie. Za prácu čo odvádzajú si dievčatá takúto peknú sériu zaslúžia," dodal Hančík. Slávia v minulej sezóne slávila úspech nielen v seniorskej kategórii a majstrovské tituly si vybojovali aj všetky mládežnícke tímy.

Filip Hudec, SVF


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. Web dizajn, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. [počet návštev: 813441, dnes je: 12. jún 2021, 13:15]