Slávia UKSlávia UK

Z prijatia majstrovského družstva žien predsedom NR SR Andrejom Dankom


(27. 7. 2016)

Dňa 8.6.2016 predpoludním prijal predseda NR SR Andrej Danko náš majstrovský kolektív v priestoroch Národnej rady. Tak už po druhý raz sa dostalo nášmu majstrovskému kolektívu s trénermi mimoriadneho ocenenia od najvyššieho ústavného činiteľa. Keď pred  rokom tiež o tomto čase, po zisku 15.tirulu majstra to bolo prijatie predsedom NR Pellegrinim, tento rok na ocenenie 16.titulu sme si to zopakovali.

Prijatia sa zúčastnilo kompletné družstvo žien s trénermi Martinom Hančíkom, Michalom Matušovom, rektorom EUBA  Prof. Ferdinadom Daňom, prorektorom Prof. Rudolfom Sivákom a vedením klubu Dr.Hančíkom a Mgr. Evou Podhornou. Na prijatí bol prítomný aj poslanec NR SR bývalý slávny futbalista Dušan Titel, ktorý je našim veľkým priaznivcom.  

V príhovore predsedu Danka, ktorý spomenul, že aj on v minulosti hrával volejbal za Iskru Revúca, ocenil náš terajší mimoriadny úspech, ako aj dlhoročné športové úspechy nášho klubu. Dotkol sa aj úrovne podmienok v športe a osobite sa zaujímal o podmienky v kluboch a v našom klube. Nezabudol dodať, že on sám, ako aj jeho politická strana má eminentný záujem zlepšiť podmienky v športe na Slovensku nezabúdajúc najmä na kluby, ktoré sú jeho základnou bunkou.

Dr.Hančík Vladimír, prezident klubu, poďakoval pánu Dankovi za prijatie. Postupne  predstavil všetky hráčky majstrovského družstva, trénerov a vedenie Ekonomickej univerzity. Ocenil záujem predsedu Danka k športu, k volejbalu a pripomenul, že ako klub sme nielen úspešní v ženách, ale aj dlhodobo aj v mládežníckych kategóriách, v ktorých sme získali tiež majstrovské tituly.

Po príhovore rektora EU BA prof. Ferdinanda Daňa, odovzdal Dr.Hančík pánu Dankovi Kroniku sezóny 2015/16 s 34 víťaznými zápasmi (!), Kroniku histórie volejbalového klubu a klubové suveníry. Potom nastal čas na spoločne fotenie družstva s predsedom Dankom s ostatnými  a to v priestoroch Národnej rady - v zasadacej časti Národnej rady, pred sochou M.Hurbana a pred budovou Národnej rady (pozri fotogalériu).

Bolo to naozaj vydarené a krásne predpoludnie pre náš majstrovský tím,  ktoré sa im vryje do pamäti.

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1075813, dnes je: 21. júl 2024, 05:34]